Wszystko, co warto wiedzieć o GTA 6: data premiery, przecieki i nie tylko.

Od 2011 roku na świecie doszło do wielu zmian. Pandemia, nowy król w Anglii i śmierć Twittera to m.in. I pomimo tego wszystkiego, jeden stały element pozostaje niezachwiany: Grand Theft Auto V od Rockstar Games. Pierwszy zwiastun przełomowej gry Rockstar został wydany 12 lat temu i od tego czasu fani z niecierpliwością domagają się kolejnej części sagi, Grand Theft Auto VI.

Plotki o dacie premiery GTA 6

Z przykrością muszę poinformować, że nie powinniśmy spodziewać się daty premiery GTA VI w najbliższej przyszłości. Jedyne oficjalne oświadczenie Rockstar dotyczące GTA VI miało formę oświadczenia dewelopera „istnieje” w lutym 2022 roku. Od tego czasu nic.

Część internautów, jak choćby ten Redditor, zapoznała się z ostatnimi wypowiedziami dyrektora generalnego wydawcy GTA Take-Two Interactive, Straussa Zelnicka. Odnosząc się do kwartalnych raportów finansowych firmy w sierpniu, dyrektor generalny powiedział, że Take-Two doświadczy „znaczącego punktu zwrotnego” w 2025 r. Co, w żargonie Wall Street, oznacza nadejście dużej zmiany – może na przykład nowego GTA.

Przyszły rok nie jest jednak wykluczony dzięki Microsoftowi. W lipcu 2022 roku Jason Schreier z Bloomberga poinformował, że „obecni i byli pracownicy Rockstar” spodziewali się, że GTA 6 będzie co najmniej dwa lata od premiery. Ponadto Microsoft napisał do brytyjskiego Urzędu ds. Konkurencji i Rynków (CMA) podczas zbliżającego się przejęcia Activision Blizzard, że „oczekuje się, że premiera Grand Theft Auto VI nastąpi w 2024 r. »

Poza tym nie spodziewajcie się, że Rockstar lub Take-Two ogłoszą datę premiery GTA 6 w najbliższej przyszłości, ponieważ wygląda na to, że wciąż jesteśmy daleko od otrzymania jakichkolwiek wiadomości na ten temat.

Wycieki GTA 6

Mimo że do premiery jeszcze daleko, dzięki przeciekom mamy sporo podstawowych informacji na temat gry. We wrześniu ubiegłego roku zajęliśmy się poważnym wyciekiem wersji GTA 6, która była w fazie rozwoju, i która dostarczyła nam wielu przydatnych informacji. Najważniejszą z nich jest to, że po raz pierwszy w GTA pojawi się grywalna postać kobieca o imieniu Lucia.

Oprócz tego wygląda na to, że serial powróci do Vice City inspirowanego Miami, a budynki będzie można zwiedzać, a gra położy jeszcze większy nacisk na napady i kradzieże. Wyciek był bezprecedensowy i masowy i został usunięty z Internetu. Trudno znaleźć zdjęcia na Reddicie lub na oficjalnych forach GTA, a jeśli o nie poprosisz, ryzykujesz banem. W zeszłym roku aresztowano 17-letniego obywatela Wielkiej Brytanii w związku z włamaniem do Rockstar i wygląda na to, że był powiązany z grupą hakerów znaną jako „Laspus$”.

Wszystkie te informacje to oczywiście plotki, a przecieki dotyczące rozgrywki mogą ulec zmianie. Do Grand Theft Auto VI jeszcze daleko, aby można było w nią grać, ale przynajmniej wiemy, że Rockstar celuje w tę grę w księżyc, co wystarczy, aby wszyscy fani byli podekscytowani.

Źródło: www.bing.com