Wszystko, co musisz wiedzieć o wydaniu GTA 6 na PC

Zwiastun GTA 6 już wkrótce! Czy jest przeznaczony na PC?

Fani gier wideo mają wiele pytań dotyczących kolejnego dzieła serii. Jedno z nich dotyczy dostępności gry na PC. Rzeczywiście, poprzednia część, GTA V, nie była przeznaczona na PC w momencie jej pierwszego wydania. Gra została wydana najpierw na Xbox 360 i PS3, a ostatecznie ukazała się na konsolach nowej generacji, PS4 i Xbox One.

Minęły dwa lata od premiery GTA V na PC. Wersja ta otworzyła następnie wiele możliwości, pozwalając graczom doświadczyć gry w maksymalnym stopniu jej możliwości graficznych. Ponadto pojawienie się na PC zaowocowało licznymi modami, całkowicie zmieniającymi sposób grania.

Czy GTA 6 będzie dostępne na PC?

Rockstar Games nie ujawniło jeszcze platform, na których dostępne będzie Grand Theft Auto 6. W związku z tym trudno oficjalnie powiedzieć, czy gra ukaże się na komputerach osobistych. Bazując jednak na przyzwyczajeniach wydawcy wobec jego poprzednich gier, możemy zasadnie oczekiwać, że GTA 6 ukaże się na PC.

Większość gier z serii jest dostępna na PC. Byłoby zatem zaskoczeniem, gdyby Rockstar Games zdecydowało się pozbawić jedną z najpopularniejszych platform do gier z kolejnej części Grand Theft Auto. Generalnie wydawca najpierw wydaje GTA na konsole, a dopiero później udostępnia wersję na PC.

Na przykład GTA San Andreas zostało po raz pierwszy wydane na PlayStation 2 w październiku 2004 r., a następnie na Xbox i PC w czerwcu 2005 r. Podobnie GTA 4 zostało pierwotnie wydane na Xbox 360 i PS3 w kwietniu 2008 r., zanim ujrzało światło dzienne na PC w grudniu tego samego roku. Wydanie GTA V na PC zajęło dodatkowe dwa lata, a Rockstar Games początkowo skupiało się na wypuszczeniu gry na konsole nowej generacji.

Rozsądne jest zatem założenie, że GTA 6 w pierwszej kolejności trafi na konsole PS5 i Xbox Series X/S, kiedy tylko będzie możliwe jego uruchomienie. W zależności od daty premiery Rockstar nie będzie musiał się martwić o jednoczesną premierę na konsolach nowej generacji, dlatego GTA 6 na PC powinno ujrzeć światło dzienne około 6 miesięcy do roku po premierze gry.

Źródło: Firstsportz.com