Wszystko, co musisz wiedzieć o GTA 6: podsumowanie przecieków

Przygotuj się na niesamowitą przygodę w grach, ponieważ Rockstar Games przygotowuje się do premiery swojej kolejnej dużej gry w 2025 roku. Grand Theft Auto 6, czyli GTA 6, to nadchodząca przygodowa gra akcji z otwartym światem i kontynuacja GTA 5 wydanego w 2013 roku Zwiastun GTA 6 został wypuszczony w zeszłym roku i pobił rekord największej liczby wyświetleń w ciągu 24 godzin w przypadku teledysku innego niż muzyka. Choć dzięki temu po raz pierwszy zetknęliśmy się ze światem GTA 6, nie ma zbyt wielu informacji na temat tego, co gra może zaoferować. To powiedziawszy, przecieki i plotki sugerują, że wkrótce pojawi się kilka funkcji zmieniających zasady gry. Oto wszystko, co do tej pory wiemy o GTA 6.

Kim są bohaterowie?

W zwiastunie potwierdzono, że w GTA 6 będzie dwóch grywalnych bohaterów, w tym bohaterka płci żeńskiej, która po raz pierwszy pojawi się w uniwersum 3D GTA. Według przecieków te dwie postacie to Lucia i anonimowy mężczyzna o imieniu Jason. Chociaż ujawniono niewiele szczegółów, pokazano, że obie postacie popełniły wiele przestępstw, co sugeruje możliwy związek w stylu Bonnie i Clyde’a.

Gdzie toczy się gra?

Rockstar Games przywraca Grand Theft Auto do Vice City, własnej fikcyjnej wersji Miami, ale nie po raz pierwszy. Vice City zostało po raz pierwszy wprowadzone w 2002 roku w GTA: Vice City. Otwarty świat GTA 6 znajduje się w stanie Leonida i obejmuje kultowe lokalizacje z poprzedniej gry, takie jak Vice Beaches, Kelly County, Hamlet, Port Gellhorn i nie tylko.

Jakie są nowe funkcje?

Jak pokazano na zwiastunie GTA 6, w grze pojawi się szeroka gama pojazdów, w tym samochody osobowe, ciężarówki, łodzie, samoloty, helikoptery, motocykle, narty wodne, jachty, a być może także quady, dwupłatowce, łodzie poduszkowców, amfibie, potwory ciężarówki i liniowce oceaniczne.

W grze może pojawić się wiele elementów dostosowywania samochodów, a wyścigi uliczne prawdopodobnie powrócą. Gracze mogą również znaleźć się na spotkaniach samochodowych. W GTA 6 pojawią się także trzy gangi, z czego dwa zostały już nazwane.

Jest też mnóstwo zwierząt, a krokodyle i psy można już zobaczyć w zwiastunie. I tak, w GTA 6 pojawią się także DJ-e. Jak widać na zwiastunie, w grze pojawią się także media społecznościowe. Posty w mediach społecznościowych są widoczne, a gracze mogą potencjalnie nagrywać siebie i publikować klipy w Internecie, aby świat mógł je zobaczyć.

Dodatkowo w GTA 6 ma pojawić się także możliwość raportowania wydarzeń w czasie rzeczywistym, gdyż w zwiastunie ukazano sekwencje zbrodni popełnianych przez bohaterów. Chociaż otwarty świat GTA 6 jest reklamowany jako większy i lepszy niż w jakiejkolwiek poprzedniej grze Grand Theft Auto, oczekuje się, że będzie także bardziej żywy i interaktywny. Według przecieków, Vice City z GTA 6 może zawierać dużą liczbę budynków, do których gracze będą mogli nie tylko wejść, ale także z którymi będzie można wchodzić w interakcję.

Na jakich platformach ukaże się GTA 6?

Po latach oczekiwań wreszcie poznaliśmy harmonogram wydawniczy GTA 6. Rockstar Games ogłosiło, że GTA 6 ukaże się w 2025 roku, czyli prawie 12 lat po premierze GTA 5. Firma zdradziła także, że ukaże się ono na PlayStation 5 oraz konsole Xbox Series X i S, co oznacza, że ​​gracze PC będą musieli poczekać, zanim w swoje ręce dostaną kolejną grę Grand Theft Auto.

Źródło: www.bing.com