Wszystkie trzy gry z trylogii GTA studia Rockstar osiągnęły 30 milionów pobrań w serwisie Netflix

Trylogia GTA firmy Rockstar przekroczyła 30 milionów pobrań w serwisie Netflix

Niedawno dane ujawniły, że łączna liczba pobrań trylogii GTA studia Rockstar przekroczyła 30 milionów pobrań w serwisie Netflix. Grand Theft Auto 3, Vice City i San Andreas pojawiły się w serwisie w grudniu, po wcześniejszych doniesieniach, jakoby Netflix rozmawiał z Rockstar w sprawie uzyskania licencji na granie w GTA w ramach próby wprowadzenia tytułów „z najwyższej półki” do swojego katalogu urządzeń mobilnych -skoncentrowane gry.

Na początku stycznia ogłoszono, że pojawienie się tych trzech gier pobudziło wysiłki Netflixa w zakresie gier, a miesięczna liczba pobrań gier mobilnych wzrosła prawie trzykrotnie do 28 milionów w grudniu. 18 milionów z tych pobrań dotyczyło kombinacji San Andreas, Vice City i GTA 3.

Ponad 30 milionów pobrań gier GTA w serwisie Netflix

Kilka miesięcy później liczba ta przekroczyła 30 milionów pobrań gier GTA w serwisie Netflix. Według danych Appmagic zebranych przez mobilegamer.biz, San Andreas pobrano do tej pory 20,5 miliona, Vice City – 6,5 miliona, a GTA 3 – 3,3 miliona. Większość pobrań GTA została pobrana na urządzenia Apple. Tymczasem większość pobrań pochodziła ze Stanów Zjednoczonych.

Ciągły sukces serii GTA firmy Rockstar

Seria GTA firmy Rockstar pozostaje dziś jedną z największych w branży. W maju ogłoszono, że pozornie ponadczasowe GTA 5 studia sprzedało się już w ponad 200 milionach egzemplarzy. Tymczasem, gdy pod koniec ubiegłego roku Rockstar ujawnił swój pierwszy zwiastun GTA 6, szybko pobił rekordy YouTube, stając się najczęściej oglądanym filmem w ciągu 24 godzin (co nie było teledyskiem), osiągając imponujące 90 milionów wyświetleń w pierwszym dzień.

Oczekuje się, że GTA 6 ukaże się na konsolach jesienią przyszłego roku – jest to okno premiery, do którego wydawca Take-Two stwierdził, że ma „duże zaufanie”. Tymczasem zastanawiamy się, co stanie się z zapowiadanym już dawno portem VR GTA San Andreas…

Źródło: www.bing.com