Wszystkie plany GTA wraz z ich rozmiarami

Grand Theft Auto: Zanurzenie się w realistycznych i ogromnych miastach

Grand Theft Auto (GTA) znane jest z tworzenia ogromnych, niesamowicie realistycznych map opartych na aktualnych miastach z prawdziwego świata. Z każdym wydaniem wydaje się, że karty stają się coraz większe. Oto lista wszystkich map w każdej grze GTA i ich rozmiary.

Rozmiar każdej mapy GTA

GTA pozostaje jedną z największych marek gier wideo. Tak naprawdę GTA V pozostawało jedną z najlepiej sprzedających się gier każdego roku przez prawie dekadę po premierze. To dlatego, że Rockstar wie, jak stworzyć wciągającą mapę, dającą graczom mnóstwo pracy nawet po latach grania.Oto rozmiar każdej mapy w GTA.

1. Miasto Wolności (GTA 3)

Rozmiar: 8,12 kilometrów kwadratowych

Liberty City zostało po raz pierwszy wprowadzone w GTA 3 i stało się wówczas ulubieńcem fanów. Niewiele gier wideo stworzyło wówczas takie światy 3D. Nawet dwa pierwsze Grand Theft Auto były po prostu grami 2D z kilkoma małymi mapami, co w tamtym czasie czyniło Liberty City ogromnym.

2. Vice City (GTA: Vice City)

Rozmiar: 9,11 kilometrów kwadratowych

Wydana zaledwie rok po GTA 3 mapa Vice City w GTA: Vice City nie była znacząco większa od Liberty City. Tak naprawdę większość graczy prawdopodobnie nawet nie zauważyła różnicy w wielkości. Jednak gra nadal przyciągała wielu graczy, co jeszcze bardziej zwiększyło popularność serii GTA.

3. San Andreas (GTA: San Andreas)

Rozmiar: 38,2 kilometrów kwadratowych

San Andreas było dużym krokiem naprzód w porównaniu z Vice City. GTA: San Andreas okazało się ogromną grą, która pomogła wywołać wiele emocji wokół serii GTA. Każdy chciał wiedzieć, jak to jest eksplorować w grze całe miasto tej skali.

4. Miasto Wolności (GTA 4)

Rozmiar: 16,14 kilometrów kwadratowych

GTA 4 wróciło do Liberty City, jednak tym razem mapa była znacznie większa. Dla długoletnich fanów GTA eksploracja przerobionej mapy z historycznej trzeciej części serii musiała być ekscytująca. GTA 4 jest nadal uznawana za jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek powstały.

5. Los Santos (GTA V)

Rozmiar: 75,84 kilometrów kwadratowych

Największa mapa w serii, Los Santos z GTA V, w prawdziwym życiu jest dosłownie wielkości małego miasteczka. Ta mapa ma podobny rozmiar do wszystkich innych map GTA wymienionych razem. Kiedy ukazała się po raz pierwszy w 2013 roku, wielu było podekscytowanych możliwością odkrywania tego ogromnego świata. Teraz, gdy gra jest już dostępna od dziesięciu lat, ludzie wciąż znajdują nowe rzeczy do zrobienia na mapie GTA V.

Powiązane artykuły: Rockstar Games ogłasza zwiastun GTA 6, który ukaże się w grudniu

Źródło: insider-gaming.com