Według dyrektora generalnego Take-Two rosnąca popularność trylogii GTA studia Netflix Games

Premiera GTA 6 ponownie wzbudza zainteresowanie starszymi grami z serii

Od czasu ogłoszenia GTA 6 oczekiwanie na tę nową grę spowodowało ponowne zainteresowanie klasycznymi tytułami trylogii GTA, dostępnymi na platformie gier Netflix.

Ożywienie zainteresowania klasycznymi tytułami

Trylogia GTA, składająca się z Grand Theft Auto 3, Grand Theft Auto: Vice City i Grand Theft Auto: San Andreas, pierwotnie wydana w latach 2001-2004, została skonsolidowana i ponownie wydana w 2021 roku.

Gry Netflixa

Według raportów Netflix, gry Netflix, wprowadzone w 2021 roku w celu zwiększenia zaangażowania użytkowników, cieszyły się dużą popularnością po włączeniu do swojego katalogu „Grand Theft Auto Trilogy”.

Wpływ ogłoszenia GTA 6

To ponowne zainteresowanie przypisuje się efektowi „aureoli” wywołanemu zapowiedzią „GTA 6”, co wskazuje, że wszelkie wieści dotyczące serii GTA budzą większe emocje wśród fanów.

Ponadto sprzedaż Grand Theft Auto 5 przekroczyła oczekiwania w zeszłym kwartale, przekraczając 195 milionów egzemplarzy sprzedanych od premiery w 2013 roku.

Ogłoszenie GTA 6 wywołało spore zamieszanie w Internecie, a jego zwiastun stał się najczęściej oglądanym filmem innym niż muzyka w serwisie YouTube, uzyskując ponad 170 milionów wyświetleń.

Zelnik pochwalił współpracę z Netfliksem w celu uruchomienia „Trylogii GTA” na swojej platformie, nazywając ją „ogromnym sukcesem”. Wyraził zainteresowanie dalszą współpracą z Netflix Games, pod warunkiem, że będzie ona zgodna z preferencjami konsumentów i opłacalnością ekonomiczną.

Planując wprowadzenie na rynek wielu nowych tytułów w nadchodzących latach, Take-Two przewiduje okres potencjalnie transformacyjny, w którym przychody w roku finansowym 2025 przekroczą 7 miliardów dolarów, jak zauważono podczas wezwania do zarobków.

Źródło: www.bing.com