Według analityka CNBC należy spodziewać się premiery GTA 6 w 2025 roku

Sony potwierdza wypuszczenie ulepszonej konsoli PlayStation 5 Pro

Analitycy potwierdzili w rozmowie z CNBC, że udoskonalona konsola Sony PlayStation 5 Pro ma pojawić się w sprzedaży w tym roku. Ta „ulepszona” wersja konsoli będzie gotowa na premierę długo oczekiwanego Grand Theft Auto 6 w 2025 roku.

Analitycy ci twierdzą, że ta ulepszona wersja konsoli PlayStation 5 zapewni znaczący impuls dla branży gier wideo, szczególnie wraz z premierą Grand Theft Auto 6, uważanej za jedną z najbardziej oczekiwanych gier dekady.

Serkan Toto, dyrektor generalny firmy konsultingowej Kantan Games z siedzibą w Tokio, powiedział CNBC: „Wydaje się, że w branży gier panuje szeroki konsensus co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku. Sony będzie chciało to zrobić z pewnością będzie miał świetny sprzęt, gdy GTA VI zostanie wydane w 2025 roku, a będzie to strzał w dziesiątkę dla całej branży gier.”

Oczekuje się, że Sony będzie współpracować z Rockstar nad wprowadzeniem trybu 60 klatek na sekundę do Grand Theft Auto 6. Na ulepszonej konsoli PlayStation 5 Pro byłoby fantastycznie, jeśli nie głównym atutem, gdyby najbardziej oczekiwana gra wszechczasów działała w 60 klatkach na sekundę na najszybszej konsoli świata.

Źródło: www.tweaktown.com