W szale strzeleckim w GTA zginęły dwie osoby, w tym policjant z Toronto


48-letni policjant z Toronto został śmiertelnie postrzelony z bliskiej odległości i zginął na miejscu w niesprowokowanej „zasadzce” ataku w Mississauga w ramach strzelaniny, która kontynuowała w Milton i pozostawiła jedną osobę martwą, a trzy ranne, policja urzędnicy powiedzieli w poniedziałek.

Bandyta został aresztowany i uznany za zmarłego w Hamilton. Ten incydent jest teraz przedmiotem śledztwa prowadzonego przez straż policyjną Ontario.

„Z głębokim smutkiem ogłaszam śmierć konstabla Toronto Police Service Andrew Hong z Traffic Services” – powiedział podczas konferencji prasowej szef policji Toronto James Ramer wraz ze swoimi odpowiednikami z regionów Peel i Halton w Mississauga w poniedziałek wieczorem.

Ramer powiedział, że Hong był 22-letnim weteranem, który był także ojcem dwójki dzieci, męża, brata i syna. Szef powiedział, że spotkał się dziś z rodziną poległego oficera.

„Zobowiązałem się wobec jego rodziny, że każdego dnia będą mieli pełne wsparcie policji w Toronto” – powiedział Ramer. „To druzgocąca wiadomość dla jego rodziny i wszystkich członków Toronto Police Service oraz całej naszej społeczności policyjnej”.

Szef policji w Peel, Nishan Duraiappah, powiedział, że oficer był w Mississauga na ćwiczeniach i został zaatakowany podczas przerwy w okolicy Argentia Road i Winston Churchill Boulevard około 14:15

„Podczas przerwy na lunch został postrzelony w niesprowokowany sposób i jeśli mogę powiedzieć, że zaatakował z zasadzki i uległ odniesionym ranom” – powiedział Duraiappah. „W tym samym incydencie druga niewinna ofiara doznała zmieniających życie obrażeń postrzałowych i jest obecnie leczona w centrum urazowym w GTA”.

Po strzelaninie policja powiedziała, że ​​szuka podejrzanego opisanego jako czarnoskóry mężczyzna o szczupłej budowie i czarnych włosach, który był ubrany na czarno z żółtą kamizelką budowlaną. Powiedzieli, że jest uzbrojony i niebezpieczny i że „konieczne” jest, aby każdy, kto zauważy podejrzanego lub jego pojazd – opisany jako czarny jeep Cherokee z numerem rejestracyjnym # CLMZ 905 – natychmiast zadzwonił pod numer 911.

Strzelanie

Niedługo po pierwszej strzelaninie policja Halton poinformowała, że ​​prowadzi śledztwo w sprawie innej strzelaniny, która miała miejsce w warsztacie samochodowym przy Main Street i Bronte Street w Milton około 14:50

W tym incydencie zastrzelono trzy osoby. Policja poinformowała, że ​​jedna z ofiar została uznana za zmarłą na miejscu, podczas gdy dwie inne zostały przewiezione do regionalnego szpitala na leczenie.

Szef policji Halton, Stephen Tanner, powiedział, że ofiary, które przeżyły, doznały odpowiednio poważnych i poważnych obrażeń.

PODEJRZEWANY ZATRZYMANY PRZEZ POLICĘ W HAMILTON

Policja Halton powiedziała w tym czasie, że szukała tego samego pojazdu, którego szukano w strzelaninie w Mississauga i że ostatnio widziano go w pobliżu Appleby Line i Hwy. 407.

Policja wydała alarm bezpieczeństwa publicznego dla GTA o aktywnym strzelcu po dwóch strzelaninach w świetle dziennym w Mississauga i Milton.

Tanner powiedział, że jego funkcjonariusze później zaangażowali podejrzanego.

„Członkowie Regionalnej Służby Policyjnej Halton nawiązali kontakt z podejrzanym później tego popołudnia i jest to teraz przedmiotem dochodzenia Jednostki Dochodzeniowej Specjalnej (SIU). I oczywiście, jak wiesz, nie możemy komentować tego śledztwa” – powiedział Tanner.

CZAS: W szale strzelania w GTA giną dwie osoby

Szef policji Hamiltona powiedział w poniedziałek wieczorem, że jedna osoba została śmiertelnie postrzelona na cmentarzu w tym mieście w związku z innymi strzelaninami.

SIU, który bada wszystkie incydenty, w których policja jest zaangażowana w śmierć lub poważne obrażenia, potwierdziła, że ​​została powiadomiona o strzelaninie z udziałem policji na York Boulevard w Hamilton z udziałem funkcjonariusza policji Halton i że powołali się na swój mandat.

W oświadczeniu SIU poinformowało, że funkcjonariusze Hamilton i Halton zlokalizowali podejrzanego około godziny 16:30

„Nastąpiła interakcja i funkcjonariusze zastrzelili mężczyznę na cmentarzu Mount Hamilton niedaleko York Boulevard” – powiedział SIU.

Wezwano sanitariuszy, ale mężczyzna zmarł na miejscu.

SIU przydzieliło do sprawy siedmiu śledczych i dwóch śledczych.

Policja w Peel odwołała aktywny alert strzelca około 17:30

„Chciałem tylko poinformować opinię publiczną, ponieważ wiem, kiedy wydaliśmy ostrzeżenie, że przeraża on opinię publiczną, ale w tej chwili mogę powiedzieć, że nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa publicznego i jesteśmy w trakcie wycofywania ten prowincjonalny alarm”, Peel Police Const. Heather Cannon powiedziała dziennikarzom.

Nie wiadomo jeszcze, co było motywem strzelaniny, a bandyta nie został zidentyfikowany.

„ŁAGODNY GIGANT”

W poniedziałkowe popołudnie na miejscu zbrodni w Mississauga była widoczna silna obecność policji, a funkcjonariusze pocieszali się nawzajem. Widać było również, że z restauracji wychodzili i wychodzili kryminalistyczni.

Jon Reid, prezes Toronto Police Association (TPA) – związku, który reprezentuje funkcjonariuszy policji z Toronto – również przemawiał w poniedziałek wieczorem i powiedział, że śmierć Honga jest przypomnieniem niebezpieczeństwa, z jakim borykają się funkcjonariusze każdego dnia, a niektórzy dokonują „ostatecznego poświęcenia”.

„Utrata członka na służbie ma ogromny wpływ na nasze członkostwo i na szerszą społeczność policyjną w naszym mieście” – powiedział Reid. „TPA będzie współpracować z serwisem, aby zapewnić wszelkie wsparcie rodzinie i przyjaciołom Andrew, których potrzebują koledzy podczas tego procesu.

„Policja to zaszczytny zawód. To heroiczny zawód. Nasi członkowie codziennie chodzą do pracy, służąc innym, często narażając się na niebezpieczeństwo”.

Strzelanie szaleństwa

Burmistrz Toronto John Tory powiedział CP24, że miał okazję nawiązać kontakt z Hongiem podczas pandemii, kiedy czasami potrzebna była dodatkowa ochrona i nazwał go „delikatnym gigantem”. Powiedział, że „wszyscy, którzy go spotkali, lubili go”.

„Kiedy widzisz łzy spływające po twarzach kolegów, jak widziałem dziś wieczorem, zwłaszcza od jego kolegów z ruchu drogowego i motocyklowych, wiesz, że jest to ktoś, kogo kochają” – powiedział Tory. „I nie tylko jeden z nich stracił tragicznie życie, był kimś, kto wiele dla nich znaczył”.

Funkcjonariusze ustawili się na ulicy i zasalutowali, gdy ciało Honga zostało wywiezione z tego obszaru w poniedziałek wieczorem i widać było, jak oficerowie pocieszają się nawzajem.

CAŁKOWITY WSTRZĄS

Gwałtowna strzelanina wstrząsnęła wieloma osobami w GTA, w tym jedną matką, której syn uczęszcza do przedszkola w pobliżu miejsca zdarzenia w Milton. Kobieta powiedziała CTV News Toronto, że centrum zostało zamknięte z powodu strzelaniny.

„Właściciel ośrodka zadzwonił do mnie i powiedział, że kilka drzwi dalej jest aktywny strzelec” – powiedziała kobieta, stając się wzruszona. „Bardzo, bardzo denerwujące. Dość emocjonalnie, właściwie o tym myśląc, ponieważ tak naprawdę nie rozumieją, co może się dziać z policją i tym podobne. To bardzo niepokojące, ale dzięki Bogu nic mu nie było, a oni trzymali ich w bezpieczeństwie, a ja mogłem zejść i go zabrać.

W oświadczeniu wydanym w poniedziałek wieczorem burmistrz Mississauga Bonnie Crombie podziękowała ratownikom i powiedziała, że ​​jest w szoku.

Strzelanina w Mississauga

„Podobnie jak wielu mieszkańców Mississaugi, Toronto i Milton, jestem w całkowitym szoku i zdruzgotany w świetle dzisiejszych śmiertelnych ataków z użyciem broni, które pochłonęły kilka istnień i innych w stanie zagrożenia życia” – powiedział Crombie w oświadczeniu. „W związku z tą tragedią chcę złożyć najgłębsze kondolencje rodzinom i bliskim, którzy stracili życie w tej niewyobrażalnej tragedii”.

Premier Doug Ford nazwał strzelaniny „bezsensownymi”.

„Podobnie jak wszyscy mieszkańcy Ontario, jestem przerażony dzisiejszą bezsensowną przemocą, w tym zabójstwem policjanta z Toronto” – powiedział Ford w tweecie. „Jestem bardzo wdzięczny organom ścigania za zakończenie tej sytuacji. Niech sprawiedliwość dla zabitych i rannych będzie szybka”.

Ramer obiecał, że będzie ściśle współpracował z Duraiappahem „aby ustalić, co dokładnie się wydarzyło”.

W poniedziałek wieczorem w ratuszu przygaszono światło znaku Toronto, aby oddać szacunek Hongowi.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63201c8cd1d4465198682811fb37a7b9&url=https%3A%2F%2Fwww.cp24.com%2Fnews%2Fgta-shooting-rampage-leaves-two-people-dead-including-toronto-police-officer-1.6065287&c=13737374230299841720&mkt=fr-fr