W GTA 5 można teraz grać na smartfonach dzięki emulacji

W legendarną grę GTA 5 można teraz grać na smartfonach

Po latach wysiłków słynna gra GTA 5 jest wreszcie dostępna na smartfonach i działa już z prędkością około 50 klatek na sekundę na Snapdragon 7+ Gen 2.

Wielki przełom w świecie gier na smartfony

Uważana za jedną z największych premier ostatniej dekady, w GTA 5 można teraz grać na prawie wszystkich nowoczesnych konsolach i komputerach PC. Jednak do niedawna nie była ona jeszcze dostępna na smartfonach.

Po niedawnym wydaniu trylogii GTA na urządzenia mobilne, z różnymi aktualizacjami wizualnymi, w GTA 5 można teraz grać na platformie dzięki emulacji.

Postęp ten jest tym ważniejszy, że w grach na smartfony wprowadza się obecnie ogromne innowacje. Ponieważ Apple również interesuje się tym segmentem, w ciągu najbliższych kilku lat może zrewolucjonizować świat gier na urządzeniach przenośnych, takich jak smartfony.

Imponująca wydajność na smartfonach wyposażonych w procesor Snapdragon

Z informacji udostępnionych na Reddicie wynika, że ​​w GTA 5 można teraz grać w około 25-30 klatkach na sekundę na Poco F3 wyposażonym w mocny procesor Snapdragon 870.

Ta wydajność zapewnia wrażenia podobne do konsol Xbox 360/PS3, pomimo znacznie niższej rozdzielczości. W przypadku smartfonów z procesorem Snapdragon 7+ Gen 2 gra może osiągnąć nawet około 50 klatek na sekundę, co jest imponującym osiągnięciem.

Wyzwania techniczne, nad którymi pracowali programiści

Podobnie jak inne gry Grand Theft Auto, GTA 5 oferuje duży, otwarty świat z różnymi systemami obciążającymi procesor i kartę graficzną. Umożliwienie grania w nią na tak małym urządzeniu, jak smartfon, jest więc prawdziwym wyczynem, możliwym dzięki wysiłkom twórców.

Aby jednak zagrać w grę, użytkownicy będą musieli zrootować swoje urządzenia, aby Wine działało. Należy również pamiętać, że pierwsza wersja GTA 5 na smartfony może nadal zawierać pewne błędy, dlatego zaleca się poczekać na dalsze optymalizacje, zanim spróbujesz samodzielnie.

W kierunku zoptymalizowanej wersji GTA 5 na smartfony

Ponieważ Mobox kontynuuje prace nad zoptymalizowaną wersją GTA 5 na smartfony, branża przygotowuje się na powitanie premiery GTA 6. Premiera gry planowana jest na przyszły rok i już jest uważana za najbardziej oczekiwany tytuł w całej branży.

👍Tak

Dziękuję! Podziel się swoją pozytywną opinią. 🔋

Źródło: tech4gamers.com