Vice City to najnudniejsze miasto i nie powinno być w GTA 6


Czy Vice City jest naprawdę takie nudne? (fot. Rockstar Games)

Czytelnik ma nadzieję, że pogłoski o GTA 6 rozgrywające się w Vice City nie jest prawdą i twierdzi, że akcja powinna zostać osadzona w zupełnie nowej lokalizacji.

Prawdopodobnie miną dwa lub trzy lata, zanim Grand Theft Auto 6 wyjdzie i gdyby nie przecieki, nie wiedzielibyśmy o nim dokładnie nic. Nawet te przecieki, mimo że jakiś głupiec poszedł za nie do więzienia, niewiele mówiły, a jedynymi prawdziwymi szczegółami jest to, że głównymi bohaterami są mężczyzna i kobieta, a akcja gry toczy się w Vice City. Mam duży problem z jedną z tych dwóch rzeczy.

GTA: Vice City to ulubiona pozycja wielu ludzi, przynajmniej przed GTA 5, ale twierdzę, że opiera się to na dwóch głównych rzeczach: nostalgii i ścieżce dźwiękowej. Ścieżka dźwiękowa z lat 80. jest boska i dosłownie warta zagrania w tę grę, samo jeżdżenie po okolicy i słuchanie Phila Collinsa i Jana Hammera było wtedy niesamowite, zwłaszcza że gry z otwartym światem były wtedy wciąż nowe, a pomysł, że możesz iść gdziekolwiek i robić wszystko, kiedy tylko chcesz chciałem poczuć się naprawdę wyjątkowo.

Ale nawet wtedy zawsze czułem, że Vice City jest o wiele mniej interesującym miastem niż Liberty City i wszystko w San Andreas. Nie wiem, czy to z powodu tego, jakie jest prawdziwe Miami, ponieważ nigdy tam nie byłem, ale jest o wiele bardziej płaskie i bardziej wyraźnie zbudowane na systemie bloków opartym na siatce. Większość amerykańskich miast jest taka, ale tutaj wydaje się to takie sztuczne i nudne. Może takie właśnie jest Miami, ale nie jest to dobra gra wideo i naprawdę mam nadzieję, że nie przywrócą tego w GTA 6.

Wygląda na to, że GTA 6 będzie bardziej oparte na prawdziwym Miami, a pierwsze plotki nawet nie będą używały nazwy Vice City, ale nie wiem, jak dużą różnicę to zrobi. Problem polega na tym, że Rockstar wie, że nazwa Vice City jest popularna, ale martwię się, że nie przemyśleli, co to oznacza w praktyce.

Od 2002 roku pojawiło się dużo, dużo więcej gier z otwartym światem, a ludzie mają wiele oczekiwań i wymagań. Do tego momentu każdy oczywisty pomysł został zrealizowany wiele razy, a samo jeżdżenie po mieście nie jest już tak ekscytujące jak kiedyś, o czym może ci powiedzieć każdy, kto grał w Saints Row.

Po prostu nie rozumiem, jak przeciętnie wyglądające amerykańskie miasto, z płaską geografią i niewieloma niezapomnianymi punktami orientacyjnymi, będzie dziś latać. Myślę, że jedyną rzeczą, z której większość ludzi zna Miami, są plaże i oczywiście możesz zrobić z tego dużą część tego wszystkiego, ale dość trudno jest jeździć po plaży, więc to naprawdę nie pomaga, jeśli chodzi o chleb z masłem GTA rozgrywka.

Teraz oczywiście mówię o Rockstar, jednym z odnoszących największe sukcesy deweloperów w historii, i jestem nikim, więc jeśli czytasz to i myślisz, że nie wiem, o czym mówię, to być może masz rację. Ale wiem, że oryginalne Vice City nie było takie wspaniałe i że pomysł powrotu nie interesuje mnie, jeśli chodzi o oprawę.

Pomyśl o tym w ten sposób, gdyby ogłoszono, że akcja toczy się we współczesnych czasach, a nie w latach 80., jak bardzo wpłynęłoby to na twoje zainteresowanie? Wyobrażam sobie całkiem sporo i nie bez powodu. Niech Vice City będzie jedną z lokalizacji, jeśli chcesz, ale mam nadzieję, że GTA 6 będzie przede wszystkim osadzone w zupełnie nowym miejscu i miejscu zbudowanym do rozgrywki, a nie tylko kopiowania scen z Miami Vice.

Przez czytelnika Xane

Funkcja czytnika niekoniecznie reprezentuje poglądy GameCentral lub Metro.

W dowolnym momencie możesz przesłać własną funkcję czytnika od 500 do 600 słów, która, jeśli zostanie wykorzystana, zostanie opublikowana w następnym odpowiednim weekendowym slocie. Po prostu skontaktuj się z nami pod adresem gamecentral@metro.co.uk lub skorzystaj z naszej strony przesyłania rzeczy, a nie będziesz musiał wysyłać wiadomości e-mail.

WIĘCEJ: Eminem miał zagrać w filmie GTA reżysera Top Gun

WIĘCEJ: GTA 6 nie będzie pierwszym wydaniem Xbox Game Pass lub PS Plus, mówi Take-Two

WIĘCEJ: Haker GTA 6 nie ukradł aktywów – nie wpłynie na rozwój, mówi Take-Two

Śledź Metro Gaming na Świergot i napisz do nas na gamecentral@metro.co.uk

Aby łatwiej przesyłać listy ze Skrzynki odbiorczej i Funkcje Czytnika, bez konieczności wysyłania wiadomości e-mail, skorzystaj z naszej strony Przesyłanie rzeczy tutaj.

Więcej podobnych historii znajdziesz na naszej stronie poświęconej grom.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6379915f0c2c4285b45d846804fd5b96&url=https%3A%2F%2Fmetro.co.uk%2F2022%2F11%2F20%2Fvice-city-is-the-most-boring-city-and-should-not-be-in-gta-6-17788433%2F&c=15387165986488096703&mkt=fr-fr