Valorant tylko główna gra rozwijająca się na Twitchu w czerwcu jako LoL, GTA przeżywa załamanie


. 10 minut temu

Podczas gdy większość głównych gier odnotowała spadek oglądalności na Twitchu w czerwcu 2022 roku, jedna gra rozkwitła: Valorant. Ponieważ nowe tytuły zyskują na popularności, Riot Games FPS był jedyną istniejącą grą, która odnotowała wzrost w ciągu miesiąca.

Od wydania w 2020 roku Valorant wyrósł na molocha w przestrzeni gier. Tylko w 2022 r. gra stale zyskiwała na popularności. W marcu i maju tego roku oglądalność Valorant rosła w stałym tempie.

Rywalizacja o tytuł jest tak popularna jak zawsze, a nowa mapa Pearl wchodzi do puli map, co stanowi dużą zmianę dla graczy.

Pomimo obaw, że gra może mieć problemy z nadążaniem za innymi dużymi tytułami, dane Twitcha z czerwca 2022 r. wskazują, że robi coś więcej niż tylko nadążanie. W rzeczywistości wydaje się, że Valorant staje na wysokości zadania, podczas gdy wiele innych popularnych tytułów zaczyna tracić na popularności.

Według SullyGnome widzowie Twitcha oglądali Valorant przez 113 milionów godzin w czerwcu. Transmitowano go przez 3,7 miliona godzin, przy średniej liczbie widzów 157 000 we wszystkich transmisjach i szczytowej liczbie 984 000 widzów.

Gry o zamieszkach

Wraz z pojawieniem się nowej mapy Pearl do miksu gracze mają więcej zawartości, na której mogą sięgnąć.

Chociaż nie był w stanie obalić GTA V w ciągu miesiąca, znacznie zmniejszył lukę. Zanim pojawią się statystyki z lipca, jest bardzo prawdopodobne, że Valorant zepchnie GTA V z trzeciego miejsca. Jeśli ta zmiana w pozycjonowaniu miałaby nastąpić, oznaczałoby to, że Valorant ponownie wszedł do pierwszej trójki po raz pierwszy w 2022 roku.

W czerwcu 5 najczęściej oglądanych kategorii, od pierwszego do piątego, to:

  • Tylko rozmawiam
  • League of Legends
  • GTA V
  • Valorant
  • Counter Strike globalna ofensywa

Pod względem rankingu i pozycjonowania ta pierwsza piątka nie zmieniła się od poprzedniego miesiąca. Jednak z pięciu powyższych kategorii Valorant jako jedyny wykazał jakikolwiek wzrost od maja do czerwca, z niewielkim wzrostem o 1,5 procent w stosunku do ogólnej liczby godzin oglądania meczu.

  • Czytaj więcej: Koncepcja agenta Valorant Sentinel byłaby idealnym dodatkiem do odcinka 5

Chociaż wzrost ten może wydawać się niewielki, pokazuje jednak, że Valorant wciąż co najmniej utrzyma swoją popularność w drugiej połowie 2022 roku.

Ponieważ większość innych głównych tytułów wykazuje znaczny spadek w czerwcu, następne sześć miesięcy może przynieść gigantyczne wstrząsy, jeśli chodzi o to, które gry znajdą się w pierwszej piątce najczęściej oglądanych i oglądanych tytułów na platformie.

Jak układały się inne tytuły w czerwcu 2022 r.

gracz strzelający z pistoletu w cs go

Valve Corporation

Counter-Strike: Global Offensive utrzymało piąte miejsce pomimo ogromnego spadku liczby.

W szczególności League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive znacznie spadły w stosunku do liczby godzin oglądania tych gier w ciągu miesiąca. LoL odnotował spadek o 25,6 procent, podczas gdy Counter-Strike prawie o połowę skrócił obserwowane godziny ze spadkiem o 39,99 procent.

Podobnie jak Counter-Strike, Apex Legends odnotował 38,2 procentowy spadek liczby obserwowanych godzin w czerwcu. Liczba godzin, przez które streamowano Apex Legends, również spadła o prawie 20 procent, co prawdopodobnie ma duży wpływ na to, dlaczego w czerwcu oglądano ją znacznie rzadziej.

Fortnite i Call of Duty: Warzone również spadły odpowiednio o 5,6% i 8,1%.

Jeśli chodzi o nowe wydania, Supermassive’s The Quarry miał udany pierwszy miesiąc na Twitchu, kończąc w pierwszej dwudziestce i zgromadził prawie 20 milionów godzin oglądania. Biorąc pod uwagę, że gra została wydana w drugim tygodniu czerwca, w lipcu również te liczby wzrosły.

Nadal gra Fall Guys

Mediatoniczne

Popularność Fall Guys po tym, jak stała się tytułem free-to-play, gwałtownie wzrosła

Z drugiej strony, niektóre interesujące gry odnotowały znaczny wzrost w rankingach za czerwiec. Odkąd gra się za darmo, Fall Guys podskoczyło astronomicznie i odnotowało wzrost liczby godzin oglądania o prawie 400 procent.

Teamfight Tactics również odnotował oszałamiający wzrost w zeszłym miesiącu, z godzinami oglądania ponad 150 procent, a średnia liczba widzów wzrosła o 160 procent.

  • Czytaj więcej: Twitch dodaje pierwszą ekskluzywną funkcję Just Chatting, aby przybliżyć widzów do streamerów

Podobnie Minecraft odnotował wzrost we wszystkich statystykach w czerwcu, przy czym liczba godzin oglądania i średnia liczba widzów wzrosły o ponad 50 procent.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=d66ee162edf84d5cb852485907db3924&url=https%3A%2F%2Fwww.dexerto.com%2Ftwitch%2Fvalorant-only-major-game-growing-twitch-june-lol-gta-slump-1861949%2F&c=17342149453480934672&mkt=fr-fr