Nastolatkowie z Toronto napadli na samochód i aptekę z bronią

Troje nastolatków z Toronto postawiono ponad 50 zarzutów po napadzie z bronią w ręku na samochód i aptekę

Trzej chłopcy w wieku od 14 do 17 lat zostali oskarżeni o napad z bronią w ręku na samochód i aptekę w Toronto i Vaughan w zeszłym tygodniu. Według policji, trzej chłopcy ukradli samochód ofiary, podarli jej koszulę i zdjęli naszyjnik podczas walki. Następnego dnia podwieźli samochód ofiary kradzieży do apteki, zażądali narkotyków i dokonali napadu z bronią w ręku. Po ucieczce z apteki, funkcjonariusze obserwowali, jak samochód nastolatków uderza w słup elektryczny, zanim się zatrzyma. Trzech nastolatków postawiono ponad 50 zarzutów, w tym napad z bronią palną.

Incydent w North York

4 maja policja w Toronto odpowiedziała na doniesienia o osobie z bronią w pobliżu Finch Avenue West i Weston Road w North York. Trzej chłopcy podeszli do starszej osoby siedzącej w ich samochodzie. Jeden z chłopców wycelował pistolet w kierowcę, zażądał kluczyków i siłą wyjął je z samochodu.

Incydent w Vaughan

Drugi rzekomy incydent miał miejsce następnego dnia w pobliżu autostrady 7 i Marycroft Avenue w Vaughan. Chłopcy podwieźli samochód ofiary kradzieży do apteki, zażądali narkotyków i dokonali napadu z bronią w ręku. Po ucieczce z apteki, samochód nastolatków uderzył w słup elektryczny, zanim się zatrzymał.

Wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych dla młodzieży

Trzech nastolatków, których nazwiska nie można podać zgodnie z ustawą o wymiarze sprawiedliwości w sprawach karnych dla młodzieży, postawiono ponad 50 zarzutów, w tym napad z bronią palną. Nastolatki miały stawić się w sądzie na rozprawę w sprawie zwolnienia za kaucją po ich aresztowaniu 5 maja.

Wzrost liczby napadów na apteki

W lutym insp. Rich Harris z Toronto Police Hold Up Squad powiedział, że jest zaniepokojony „samą liczbą brutalnych napadów na apteki” w mieście, a także liczbą młodych ludzi rzekomo zamieszanych w te przestępstwa. Według danych dostarczonych przez Toronto Police Service w marcu liczba napadów na apteki w mieście wzrosła ponad dwukrotnie do 123 kradzieży w 2022 roku z 49 w 2021 roku. W marcu Ontario College of Pharmacists przegłosowała wymóg instalacji opóźnionych w czasie sejfów na narkotyki i leki wysokiego ryzyka. Decyzja została podjęta w odpowiedzi na wzrost liczby napadów na apteki w całym Ontario.

„Trzy osoby zostały oskarżone o napad z bronią w ręku na samochód i aptekę w Toronto i Vaughan w zeszłym tygodniu.” – Alessia Passafiume i Peter Edwards.