To małe podmiejskie miasto GTA jest najlepiej strzeżoną tajemnicą inwestorów


Brantford, małe miasto na zachód od Greater Toronto Area, stało się ostatnio wylęgarnią aktywności inwestorów dzięki licznym wielorodzinnym budynkom i niedrogim budynkom w niskiej zabudowie.

Według lokalnego pośrednika w obrocie nieruchomościami Adama DeGroote, rosnąca populacja Brantford — miasto liczące około 100 000 mieszkańców spodziewa się kolejnych 30 000 w ciągu najbliższych trzech dekad — jest najpewniejszym fundamentem rynku, wskazującym na to, że popyt na wynajem jest na krawędzi eksplozji — więcej niż już ma. . DeGroote zauważył, że potencjał inwestycyjny miasta nie jest rodzącym się zjawiskiem: MoneySense nazwał Brantford Canada najlepszymi celami inwestycyjnymi w 2018 roku, a miasto konsekwentnie co roku plasuje się w pobliżu szczytu rankingów MoneySense.

„Mamy wiele oczu na Brantford, odkąd MoneySense wyszedł z tym rankingiem i od tego czasu jest silny” – powiedział DeGroote dla CREW. „Codziennie otrzymuję telefony od inwestorów z GTA, którzy szukają głównie domów wielorodzinnych w tej okolicy lub starszych domów, które mogliby przebudować, na przykład zamieniając piwnice w drugorzędne mieszkanie, ponieważ nie muszą tutaj uzyskiwać licencji. ”

Multipleksy są bez wątpienia najpopularniejszym segmentem mieszkaniowym na rynku inwestorskim Brantford, chociaż stopy kapitalizacji spadły do ​​4-5%. Mimo to Brantford znajduje się przy autostradzie 403, dzięki czemu łączność z Toronto, Buffalo, Detroit, Windsor, Kitchener-Waterloo i Londynem jest prosta i przyciągnęła wszystkie rodzaje przemysłu, w tym głównych pracodawców, takich jak Ferrero Rocher, który właśnie zbudował pojemny zakładu i wosku SC Johnson. Co więcej, jako miasto robotnicze, popyt na wynajem prawdopodobnie pozostanie wysoki w nadchodzących latach, zwłaszcza że rosnące ceny nieruchomości wylały się z GTA we wszystkich kierunkach na rynki pozamiejskie, takie jak Brantford.

„Wskaźnik pustostanów tutaj jest bliski zeru”, powiedział DeGroote. „W Brantford jest tak duży popyt, że o wiele więcej osób chce wynająć niż jest dostępnych miejsc. Niektóre miejsca pozostają puste również z powodu prac remontowych.

„Ceny jednak rosną, choć nie w takim stopniu, w jakim wypchnęły inwestorów z takich metropolii jak Toronto i Vancouver, ponieważ nadal bardzo możliwe jest osiągnięcie dodatnich przepływów pieniężnych”.

Miasto ma również kilka instytucji policealnych działających w granicach miasta, w tym Wilfrid Laurier, który ma największy kampus edukacyjny Brantford, w którym znajduje się ponad 3100 studentów, Conestoga College, Six Nations Polytechnic i Westervelt College. DeGroot uważa, że ​​wraz z planami ponownego otwarcia swoich kampusów na uczelnie i uniwersytety jesienią tego roku, prawdopodobnie będzie jeszcze większa presja na obniżenie wskaźnika pustostanów w mieście. Co więcej, mieszkańcy wyceniani z pobliskich miast również zwracają uwagę na Brantford ze względu na stosunkowo przystępne ceny do wynajęcia.

„Jest duży napływ mieszkańców z Hamilton i Burlington, co powoduje wzrost cen” – powiedział DeGroot. „W rekordowym czasie zbiera się wszystko, co wielorodzinne”.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=7DABDB40E6F54CD195CE5CE9E7B4F7B0&url=https%3A%2F%2Fwww.canadianrealestatemagazine.ca%2Fnews%2Fthis-small-gta-exurban-city-is-investors-bestkept-secret-334859.aspx&c=15343719211090565078&mkt=fr-fr