The Weather Network – ZDJĘCIA: Szybkie przejście do zimy z pierwszym dużym śniegiem w GTA


Śnieg w listopadzie z pewnością nie jest niespotykany w całym południowym Ontario, ale po rozpoczęciu miesiąca z rekordowymi temperaturami 20°C może wydawać się nieco trudniejszy w obsłudze.

Od szortów po zamiecie śnieżne, było to dość szybkie przejście do zimowej pogody w całym regionie, ponieważ temperatury zaczęły spadać w weekend, a pierwsze mierzalne opady śniegu pokryły trawę i jezdnie we wtorek i środę. Szeroko rozpowszechnione porady dotyczące podróży w zimowej pogodzie dotyczyły również większości GTA, ostrzegając kierowców, aby przygotowali się na zmieniające się warunki – prawdopodobnie pierwszy atak zimowej jazdy dla wielu w tym sezonie.

ZOBACZ TAKŻE: Toronto ustanawia nowy rekord ostatniej daty poniżej 0°C

We wtorek wokół GTA pojawiły się szkwały śnieżne, co doprowadziło do trudnej podróży i kilku szybkich akumulacji. System niskiego ciśnienia przedostał się następnie nad jezioro Erie we wtorek wieczorem, przynosząc bardziej rozległą warstwę śniegu o grubości około 5 cm. Typowe dla wydarzeń w połowie listopada temperatury były marginalne, a na akumulację duży wpływ miała wysokość nad poziomem morza i odległość od Wielkich Jezior.

Kochaj lub nienawidź, to pierwsze otarcie się o zimę jest tylko zapowiedzią tego, co ma nadejść. Synoptycy obserwują teraz kilkudniowy szkwał śnieżny z efektem jeziora, który może mieć znaczący wpływ na podróżowanie przez weekend.

Najbardziej dotkniętym regionem będzie obszar Buffalo, gdzie spodziewane jest ponad 50-80 cm śniegu, choć uwaga skierowana jest również na południowe części regionu Niagara, ponieważ obfity szkwał śnieżny będzie czasami przesuwał się na północ do tego regionu, z 30-50 cm śniegu. możliwy śnieg między wodospadem Niagara a Fortem Erie.

MUSISZ ZOBACZYĆ: 70 000 fanów i dwie drużyny piłkarskie zmierzą się w historycznym wydarzeniu na śniegu

Niższe niż sezonowe temperatury utrzymają się również na początku przyszłego tygodnia.

Oto bliższe spojrzenie na pierwszy mierzalny śnieg, który spadł w GTA w tym tygodniu:

OBEJRZYJ: Te nawałnice śnieżne dały południowym Ontario pierwszy zimowy weekend

Pamiętaj, aby sprawdzać najnowsze aktualizacje pogody w całym Ontario.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6374def4f9464adeb5717ea4e6137b64&url=https%3A%2F%2Fwww.theweathernetwork.com%2Fca%2Fnews%2Farticle%2Fphotos-quick-snap-into-winter-with-first-major-snow-in-the-gta&c=3215489720172514133&mkt=fr-fr