Take-Two sugeruje, że potencjalne uderzenie rzucane nie będzie miało wpływu na Grand Theft Auto 6

Groźba strajku graczy gier wideo

Groźba strajku graczy gier wideo pojawia się po tym, jak członkowie związku głosowali 98,32% za zezwoleniem na strajk we wrześniu. Podczas ostatniej rozmowy telefonicznej Take-Two dotyczącej wyników finansowych dyrektor generalny Strauss Zelnick był optymistą co do pozytywnego wyniku negocjacji, dodając, że rozwój GTA 6 jest „całkowicie chroniony” na wypadek strajku.

SAG-AFTRA prowadzi obecnie negocjacje z wieloma dużymi producentami gier wideo w imieniu podmiotów zajmujących się grami wideo, w tym aktorów głosowych i aktorów zajmujących się przechwytywaniem ruchu. Firmy zaangażowane w negocjacje to Activision, Disney, EA, Insomniac Games, Epic Games, WB Games i spółka-matka Rockstar Take-Two.

Negocjacje w toku

Jak donosi Video Games Chronicle, Zelnick został zapytany o negocjacje podczas sesji pytań i odpowiedzi podczas ostatniej rozmowy telefonicznej Take-Two dotyczącej wyników finansowych. „Gdyby strajkowali aktorzy zajmujący się przechwytywaniem głosu i ruchu, czy spowolniłoby to produkcję kolejnego Grand Theft Auto w Rockstar? ” on zapytał. „Czy Rockstar ma takie umowy o pracę, które pozwalałyby aktorom pracować pomimo strajku? »

„Negocjacje powinny zostać wznowione w przyszłym tygodniu” – wyjaśnił Zelnick. „Jesteśmy optymistami, bardzo cenimy wszystkie nasze talenty, cenimy świetne relacje robocze i nie możemy się doczekać osiągnięcia porozumienia, które będzie dobrze służyć wszystkim”. To jest zawsze moje podejście. W trakcie mojej kariery brałem udział w negocjacjach dotyczących warunków pracy w każdej branży rozrywkowej i zawsze przebiegały one bardzo dobrze. »

Zelnick dodał również: „W przypadku, gdy nie będą działać zbyt dobrze, jesteśmy całkowicie chronieni. »

Punkty negocjacyjne

Kwestie objęte obecnie negocjowaną umową o mediach interaktywnych obejmują uregulowanie wykorzystania sztucznej inteligencji w branży, a także poprawę standardowych wynagrodzeń i wdrożenie lepszych środków bezpieczeństwa dla aktorów gier wideo.

Tymczasem strajk aktorów telewizyjnych i filmowych SAG-AFTRA wydaje się dobiegać końca, po tym jak związek osiągnął wstępne porozumienie ze studiami.

Źródło: www.gamespot.com