GTA 6 może być wydane w przyszłym roku – Take-Two sugeruje

Take-Two sugeruje, że GTA 6 może być wydane już w przyszłym roku

Wydawca Take-Two opublikował swój najnowszy roczny raport o zarobkach, w którym zawarte są intrygujące prognozy dotyczące przyszłości Grand Theft Auto 6. Według IGN, firma przewiduje, że w roku podatkowym 2025 (począwszy od kwietnia 2024 r.) nastąpi znaczące zwiększenie zysków. To sugeruje, że coś ważnego może się wydarzyć między kwietniem a marcem 2025 roku.

Take-Two napisał w swoim raporcie: „Przez kilka ostatnich lat przygotowywaliśmy naszą firmę do wydania niesamowicie solidnego szeregu projektów, które naszym zdaniem doprowadzą naszą firmę do jeszcze większego sukcesu”. W roku fiskalnym 2025 spodziewają się wprowadzenia kilku przełomowych tytułów, które mają osiągnąć ponad 8 miliardów USD w rezerwacjach netto i ponad 1 miliard USD w Skorygowanych Nieograniczonych Operacyjnych Przepływach Pieniężnych.

Chociaż nadchodząca plansza Take-Two pozostaje niejasna poza zwykłymi tytułami sportowymi, wiadomo, że Judas Kena Levine’a jest w drodze, podobnie jak nowe IP od 31st Union, nowa gra Mafia od Hangar 13 i nowy tytuł BioShock od Komnata Chmur.

Jednak GTA 6, które Rockstar ostatecznie ogłosiło w lutym zeszłego roku, po prawie roku plotek i raportów, będzie ogromne dla Take-Two, biorąc pod uwagę, że jego poprzednik zarobił ponad 1 mld USD w ciągu 24 godzin od premiery i sprzedał się w ponad 180 milionach egzemplarzy.

Jeśli GTA 6 zawiera również komponent podobny do drukowania pieniędzy GTA Online, może to dobrze tłumaczyć prognozy Take-Two dotyczące „jeszcze wyższych” zarobków w roku budżetowym 2026. Jednak wszystko to pozostaje spekulacjami, dopóki Take-Two nie będzie gotowe powiedzieć więcej.

Podsumowanie

Wydawca Take-Two opublikował swój roczny raport o zarobkach, w którym zawarte są intrygujące przewidywania dotyczące przyszłości Grand Theft Auto 6. Firma sugeruje, że GTA 6 może być wydane już w przyszłym roku. Nadchodząca plansza Take-Two pozostaje niejasna, ale wiadomo, że Judas Kena Levine’a jest w drodze, podobnie jak nowe IP od 31st Union, nowa gra Mafia od Hangar 13 i nowy tytuł BioShock od Komnata Chmur.

GTA 6 może być ogromne dla Take-Two, biorąc pod uwagę, że jego poprzednik zarobił ponad 1 mld USD w ciągu 24 godzin od premiery i sprzedał się w ponad 180 milionach egzemplarzy.

Jednak wszystko to pozostaje spekulacjami, dopóki Take-Two nie będzie gotowe powiedzieć więcej.

Źródło:

Eurogamer.net.