Take-Two prosi MyMetaverse o usunięcie NFT na serwerach GTA


Przegapiłeś sesję z GamesBeat Summit Next 2022? Wszystkie sesje są teraz dostępne do przeglądania w naszej bibliotece na żądanie. Kliknij tutaj, aby rozpocząć oglądanie.


Dyrektor generalny MyMetaverse, Simon Kertonegoro, pomyślał, że ma świetny przypadek użycia niewymiennych tokenów (NFT), umożliwiając graczom korzystanie z nich i związanych z nimi dzieł sztuki, takich jak samochody na serwerach Grand Theft Auto. Ale Take-Two Interactive, firma macierzysta producenta GTA Rockstar Games, kładzie temu kres.

W piątek Rockstar opublikował powiadomienie informujące, co gracze mogą, a czego nie mogą robić na swoich własnych serwerach. Stwierdzono, że zachęca do „rozsądnej kreatywności fanów” i serwerów roleplay innych firm jako bogatego rozszerzenia doświadczeń tworzonych przez społeczność w Grand Theft Auto. Pozwala więc na modyfikacje dla jednego gracza na PC.

Ale powiedział również, że zgodnie z polityką prawną Take-Two nie pozwoli na wykorzystywanie biznesowe. Gracze nie mogą sprzedawać skrzynek z łupami za rzeczywistą walutę lub wirtualne pieniądze GTA, sprzedawać innych walut wirtualnych ani integrować kryptowalut i aktywów kryptograficznych, takich jak NFT.

Gracze nie mogą również generować przychodów ze swoich serwerów poprzez integrację w grze lub sponsoring korporacyjny. Rockstar i Take-Two eliminują również niewłaściwe wykorzystywanie własności intelektualnej i znaków towarowych Rockstar, importowanie lub wykorzystywanie własności intelektualnej innych firm, sprzedaż skrzynek z łupami oraz używanie rzeczywistych marek, postaci, znaków towarowych lub muzyki. Gracze nie mogą angażować się w „sprzedaż walut wirtualnych, generowanie przychodów poprzez sponsoring korporacyjny lub integracje w grze lub korzystanie z kryptowalut lub zasobów kryptograficznych (np. „NFT”); (iv) tworzenie nowych gier, historii, misji lub map; lub (v) ingerowanie w nasze oficjalne usługi dla wielu graczy lub usługi sieciowe, w tym Grand Theft Auto Online i Red Dead Online”.

We wrześniu MyMetaverse i Enjin ogłosili, że uruchomili grywalne NFT na serwerach gier Grand Theft Auto V i Minecraft.

MetaHome NFT oferowały wyjątkową użyteczność w rozgrywce w każdym świecie, w którym zostały rozpoznane. W Infinity Auto, serwerze MyMetaverse Grand Theft Auto (GTA) 5, przybrały formę rzadkiego pojazdu, który gracze mogli kupić poza grą i zaimportować do gry jako w pełni funkcjonalny animowany samochód 3D. MyMetaverse miał również podobną opcję NFT dla serwerów Minecraft.

Kolekcja MyMetaverse „MetaHome” NFT była pierwszą wybitą na Efinity, parałańcuchu NFT zbudowanym na Polkadot. MyMetaverse z siedzibą w Sydney w Australii powiedział, że były to pierwsze NFT w grze, które zostały wybite na Efinity za pośrednictwem kolekcji MetaHome NFT.

Kertonegoro powiedział, że jego firma wierzy, że to przyszłość gier i że jest to doskonały sposób dla Rockstar na stworzenie połączonego doświadczenia i społeczności w swoich tytułach.

„Jesteśmy rozczarowani, gdy dowiedzieliśmy się, że się myliliśmy” – powiedział Kertonegoro. „Dzisiaj otrzymaliśmy list od firmy macierzystej Rockstar, Take-Two, z prośbą o zaprzestanie wszelkich operacji na Infinity Auto Server”.

Podczas gdy dyrektor generalny Take-Two, Strauss Zelnick, reklamował NFT jako naturalny sposób na rozszerzenie koncepcji, takich jak cyfrowe przedmioty kolekcjonerskie, Take-Two nie wprowadziło żadnych formalnych przedmiotów kolekcjonerskich NFT, być może dlatego, że ramy prawne nie zostały wprowadzone i wiele gracze i twórcy gier są im przeciwni.

Take-Two poprosiło MyMetaverse o spełnienie żądania usunięcia w ciągu kilku tygodni, a Kertonegoro powiedział, że firma to zrobiła.

Oto pełne oświadczenie Kertonegoro.

„Naszym największym marzeniem była współpraca z Rockstar i stworzenie sposobu, w jaki gracze mogliby zdobywać darmowe przedmioty, które mogliby posiadać na zawsze, dawać znajomym i używać w wielu grach. Tworząc serwer Infinity Auto, uważaliśmy się za współtwórców ekosystemu GTA.

Mieliśmy nadzieję, że nas odkryją i zobaczą, że przedmioty między grami mają stać się przyszłością gier. Gracze uwielbiają grać i otrzymywać przedmioty cyfrowe, których można używać w całym ekosystemie gier. To doskonały sposób dla firmy takiej jak Rockstar, dysponującej tak szeroką gamą niesamowitych gier, na stworzenie połączonego doświadczenia i społeczności w ramach swoich tytułów.

Jesteśmy rozczarowani, gdy dowiadujemy się, że się myliliśmy. Dzisiaj otrzymaliśmy list od firmy macierzystej Rockstar, Take-Two, z prośbą o zaprzestanie wszelkich operacji na Infinity Auto Server. Więc zamknęliśmy nasz serwer i nigdy go nie uruchomimy ponownie. Chcemy postępować właściwie i szanować życzenia Take-Two, nigdy nie było naszym zamiarem ich zdenerwować. Naprawdę wierzyliśmy, że świadczymy usługi, które przynoszą im korzyści.

Osobiście, przez ostatnie 4 lata moją jedyną misją było pokazanie światu, że NFT mogą zapewnić niesamowite wrażenia z wielu gier. Sprzedałem swój dom i wydałem wszystko, co posiadam, aby to udowodnić. Dzisiejszy dzień to wielka strata dla mnie, mojego zespołu i naszych zawodników.

Nadal uważam, że Rockstar to niesamowita firma, a właściwie Red Dead to jedna z moich ulubionych gier. Mam tylko nadzieję, że pewnego dnia zaimplementują jakąś formę interoperacyjności przedmiotów w swoich grach, aby fani tacy jak ja mogli poczuć jakiś historyczny związek między grami.

Moje marzenia naprawdę by się spełniły, gdyby tak się stało i te przedmioty byłyby w łańcuchu bloków”.

Szymon Kertonegoro

Credo GamesBeat gdy obejmuje branżę gier, „tam, gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważne są dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako decydenta w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i czerpać z niej radość. Odkryj nasze briefingi.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6387e7a1ca094284b86631309fbbbe19&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2Fgames%2Ftake-two-asks-mymetaverse-to-take-down-its-nfts-in-gta-servers%2F&c=7279494549345411441&mkt=fr-fr