Take-Two Interactive: kup Biorąc pod uwagę wydajność drugiego kwartału i premierę GTA VI (NASDAQ:TTWO).

Inwestycja w oprogramowanie interaktywne Take-Two: dlaczego warto w to wierzyć?

Moja rekomendacja inwestycyjna dla oprogramowania interaktywnego Take-Two (NASDAQ: TTWO) pozostaje Kupuj. Po przedstawieniu w poprzednim artykule przeglądu wyników finansowych TTWO za trzeci kwartał roku fiskalnego 2023, teraz skupiam się na najnowszych wynikach finansowych za drugi kwartał roku fiskalnego 2024. Pomimo spadku liczby rezerwacji netto, wyniki finansowe TTWO przekraczają oczekiwania rynkowe , a prawdopodobna premiera gry Grand Theft Auto VI w 2025 roku potwierdza moją rekomendację zakupu Take-Two. Dowiedz się dlaczego nadal warto inwestować w tę firmę.

Wyniki finansowe za drugi kwartał powyżej oczekiwań

Opublikowane 8 listopada 2023 roku wyniki finansowe TTWO za drugi kwartał fiskalny 2024 zostały pozytywnie przyjęte przez rynek. Pomimo lekkiego spadku rezerwacji netto, dane te przekroczyły oczekiwania analityków. Rzeczywiście rezerwacje netto okazały się o 1,4% wyższe od prognoz rynkowych i plasują się w górnej granicy przedziału prognoz podawanego przez spółkę. Dodatkowo skorygowane straty netto były mniejsze od oczekiwanych, co potwierdza dobre wyniki finansowe Take-Two.

Pozytywne oczekiwania co do premiery Grand Theft Auto VI

Niedawne ogłoszenie wskazywało, że gra Grand Theft Auto VI może zostać ujawniona już w 2025 roku, co dodatkowo wzmacnia moją rekomendację zakupu TTWO. Podekscytowanie nową grą, w połączeniu z pozytywnymi komentarzami kierownictwa firmy na temat krótkoterminowych perspektyw, sugeruje znaczny potencjał wzrostu Take-Two.

Rzeczywiście, franczyza Grand Theft Auto zawsze była ważnym filarem przychodów Take-Two, a premiera nowej odsłony może mieć duży wpływ na przyszłe wyniki firmy. Ta nowa dynamika może wynieść Take-Two na nowy poziom przychodów i rentowności.

Cena docelowa dla Take-Two

Biorąc pod uwagę dobre wyniki akcji i znaczny potencjał wzrostu, moja cena docelowa dla TTWO wynosi 173,80 USD, co stanowi wzrost o 21% w stosunku do aktualnej ceny akcji. Szacunki te opieram na wielokrotności P/E 20-krotności znormalizowanego zysku na akcję za rok finansowy 2026.

Wniosek

Podsumowując, wyniki finansowe Take-Two Interactive Software w połączeniu z pozytywnymi oczekiwaniami co do premiery Grand Theft Auto VI czynią tę spółkę atrakcyjnym wyborem inwestycyjnym. Ze znacznym potencjałem wzrostu i silną pozycją na rynku gier, TTWO zasługuje na rekomendację Kupuj. Jeśli szukasz obiecujących możliwości inwestycyjnych, oprogramowanie Take-Two Interactive może być odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Źródło: www.bing.com