Take Two Interactive Financial Report: GTA V, Red Dead Redemption 2: wysoka sprzedaż jako progi sprzedaży krzyżowej


Wyniki finansowe Take-Two Interactive zostały opublikowane wczoraj, a firma ujawniła nowe wyniki sprzedaży dwóch swoich największych hitów: Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2.

Take-Two Interactive poinformowało, że w trzecim kwartale liczba rezerwacji wzrosła do 1,38 miliarda dolarów, pomimo zgłoszenia niższych rezerwacji niż oczekiwała firma w okresie świątecznym. Firma przypisała to wielu czynnikom, w tym konsumentom decydującym się wydawać na uznane franczyzy, które utrzymywały sprzedaż, a także po prostu ogólnie wydając mniej. Take-Two widzi również 50 milionów dolarów na praktyki redukcji kosztów mające na celu obniżenie rocznych wydatków globalnych.

Wygląda jednak na to, że pomimo niższych wydatków Red Dead Redemption 2 był dobrodziejstwem dla Take Two, a zachodnia epopeja Rockstar sprzedała się w 50 milionach egzemplarzy na całym świecie. Dzieje się tak pomimo decyzji Rockstar o likwidacji znaczącego wsparcia dla swojego trybu online zamiast przeniesienia zasobów Grand Theft Auto VI.

Mówiąc o Grand Theft Auto, GTA V osiągnął nowy próg sprzedaży, a firma twierdzi, że od momentu wprowadzenia na rynek prawie dziesięć lat temu osiągnęła sprzedaż 175 milionów sztuk. Grand Theft Auto Online wciąż tylko drukuje pieniądze dla Take-Two Interactive, odnotowując wyższą niż oczekiwano sprzedaż w ciągu kwartału. GTA Online widział w tym czasie wiele wydarzeń i wyprzedaży, co nadal zwiększało przychody firmy, co stwierdził dyrektor generalny Strauss Zelnick Grand Theft Auto była „najbardziej dochodową własnością intelektualną dowolnego rodzaju” według VentureBeat.

Z pełnymi wynikami finansowymi można zapoznać się na stronie Take-Two.Źródło : https://www.mmorpg.com/news/take-two-interactive-financial-report-gta-v-red-dead-redemption-2-see-strong-sales-as-both-cross-sales-thresholds-2000127261