Tajemnica podwodnego włazu w Grand Theft Auto 5 ujawniona

Pisanki są powszechne w grach RPG, zwłaszcza w Grand Theft Auto 5 i poprzednich odsłonach serii. Znajdziemy tam odniesienia do kultury popularnej, jak emblematyczna kurtka z Drive czy Nakatomi Plaza z Szklanej pułapki. Są też nawiązania do prawdziwych wydarzeń, takich jak zamieszki w Londynie w 2011 r. i protesty Occupy Wall Street w tym samym roku. Jednym z najciekawszych Easter Eggów w grze może być nawiązanie do telewizyjnego dramatu Lost, a jest on równie tajemniczy jak serial.

Jak dostać się do podwodnego otworu w GTA 5

Gracze mogą uzyskać dostęp do podwodnego otworu w Grand Theft Auto 5, pływając u wschodniego wybrzeża mapy, a następnie nurkując swoją postacią przy użyciu łodzi podwodnej lub sprzętu do nurkowania. Łatwo jest znaleźć otwór pomimo jego głębokości, ponieważ ma małe okienko z obszarem światła, który gracze mogą łatwo zobaczyć. Otwór znajduje się w dnie morskim tuż za terenem gry, więc gdy ktoś spróbuje podejść ze sprzętem do nurkowania, jego postać ginie z powodu intensywnego ciśnienia panującego na takiej głębokości.

Choć gracze nie mogą w żaden sposób zbliżyć się do podwodnego otworu w GTA 5, to nadal mogą coś z niego wydobyć, wsłuchując się w wydawane przez niego dźwięki. Niektórzy gracze zgłaszali, że słyszeli odgłosy stukania dochodzące z otworu. Członkowie GTA Forums, forum poświęconego serii gier, również próbowali rozszyfrować, co to oznacza. Można by pomyśleć, że to alfabet Morse’a, ale jest to rodzaj kodu zwany kodem kranu. Użytkownicy twierdzą, że oznacza to „Hej, nigdy do mnie nie dzwonisz”. Chcesz iść na kręgle? » To nawiązanie do kuzyna Niko, głównego bohatera GTA 4, który zawsze prosi Niko, aby spędził z nim czas. To zabawny ukłon w stronę kultowej linii z poprzedniej gry.

Do czego odnosi się podwodny otwór w GTA 5

Zapaleni gracze zrozumieli, że podwodny opening nawiązuje do słynnego serialu telewizyjnego The Hatch autorstwa Damona Lindelofa. Struktura ta prowadziła do podziemnego obiektu zwanego Łabędziem. Został zbudowany na wyspie w latach 70. XX wieku w celu badania unikalnych wahań elektromagnetycznych regionu. Główni bohaterowie serialu wykorzystali go jako schronienie przed ścigającą ich wrogą grupą. Od czasu do czasu używali Włazu, aby wejść i wyjść z Łabędzia, aż do jego implozji w drugim sezonie.

Pomimo jego zniszczenia, postacie często wracają do The Hatch w późniejszych sezonach. Wynika to z jego znaczenia w tajemnicy wyspy. Podwodny opening GTA 5 jest znacznie mniej ciekawy i zawiera tylko jeden zabawny żart. Byłoby zabawnie zobaczyć jego powrót w GTA 6, gdy deweloperzy i projektanci włożyli w to całe serce, realizując misję nawiązującą do ważnego wydarzenia z Lost, tak jak to zrobili w przypadku napadu nawiązującego do Heat.

Grand Theft Auto 5 jest już dostępne na PC, PS3, PS4, PS5, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: gamerant.com