Tajemnica Leonory Johnson ujawniona w GTA 5

Tajemnicza historia Leonory Johnson w Grand Theft Auto 5 to prawdopodobnie jedna z najbardziej niepokojących historii w grze, która może wywołać u gracza więcej wstrętu niż działania głównych złoczyńców. Gracze muszą przyznać, że muszą przebrnąć przez Grand Theft Auto 5, aby poznać wszystkie elementy fabuły, co wymaga inwestycji czasu. Nagrodą jest jednak szansa na rozwiązanie jednej z największych zbrodni Vinewood.

Dziwne i dziwne misje GTA 5

W Grand Theft Auto 5 dostępnych jest wiele misji pobocznych, których gracz może się podjąć, gdy nie jest zajęty głównym wątkiem fabularnym. Prawdopodobnie najważniejszą gałęzią tych misji pobocznych są misje „dziwne i dziwne”. Są one oferowane przez różne postacie, które gracz może napotkać w Los Santos, a każdy z trzech bohaterów GTA 5 ma swój własny zestaw „dziwnych i dziwnych” misji, często składających się z wielu części. Warto zauważyć, że niektóre z tych misji obejmują zabawne interakcje między postaciami w grze, a rozwiązanie tych misji, które Franklin może rozwiązać, jest szczególnie niepokojące.

Tajemnica Leonory Johnson, jedna z najbardziej niepokojących historii w Grand Theft Auto 5

Wydarzenia związane z Leonorą Johnson to jedna z wielu tajemnic Grand Theft Auto 5, jednak jest to jedna z niewielu, które gracze mogą rozwiązać samodzielnie. Leonora Johnson była młodą aktorką z Vinewood na początku lat 70., na długo przed wydarzeniami z samej gry. Nie miała szczególnie długiej kariery, pozostała aktywna jedynie przez kilka lat i wystąpiła w niewielkiej liczbie filmów. Jednak uznano ją za imponujący talent, a jej występy były bardzo chwalone. Ale gdy tylko pojawiła się na miejscu zdarzenia, zniknęła bez śladu, zanim została zamordowana.

Szczegóły morderstwa Leonory można znaleźć w liście z wyznaniami, który bohater Grand Theft Auto 5, Franklin, musi zebrać, ponieważ została rozerwana na kawałki i rozrzucona po całym mieście. Po zebraniu wszystkich 50 elementów brudne szczegóły stają się jasne. Leonora została porwana przez słynnego reżysera Petera Dreyfussa, który ją torturował, a ostatecznie zabił. Dreyfuss twierdzi, że zrobił to dla swojej sztuki, ale jest to oczywiście kłamstwo. Brutalność zbrodni w połączeniu z nękaniem rodziny Leonory po fakcie pokazuje, że jego motywacją było jedynie sadystyczne okrucieństwo.

Zbrodnie Petera Dreyfussa są na tyle bezsensowne i szokujące, że nawet kryminalni bohaterowie Grand Theft Auto byliby nimi przerażeni. Z listem w ręku Franklin jest w stanie skonfrontować się z Dreyfussem w sprawie tego, co zrobił, a mężczyzna natychmiast kłania się i ucieka. Jego świętoszkowe pretensje i daremne proklamacje podczas pościgu nie tłumią gniewu Franklina wobec niego i może on z łatwością zabić mordercę. Mrożący krew w żyłach cytat Franklina wygłoszony po morderstwie tylko wzmacnia jego uzasadnioną niechęć do Dreyfussa. Mimo że misja została ukończona, niezależnie od tego, czy Dreyfuss przeżyje, czy umrze, gra sugeruje, że jego śmierć jest kanoniczna.

O ile morderstwo Leonory Johnson i związane z nim zadanie można całkowicie zignorować, Dreyfuss jest jednym z najgorszych złoczyńców w Grand Theft Auto, mimo że jest nieistotny. Popełnił jedno z najstraszniejszych przestępstw w całej serii bez wyraźnego powodu, wykazując obrzydliwą postawę i brak wyrzutów sumienia. Sprawa nabrała wystarczającego rozgłosu, aby stać się prawdziwą sensacją medialną w grze, zakończoną artykułami prasowymi napisanymi po zakończeniu misji. Śmierć Leonory Johnson to jedna z najbardziej niepokojących historii w Grand Theft Auto 5, ale przynajmniej Franklin może wreszcie oddać sprawiedliwość.

Grand Theft Auto 5 jest już dostępne na PC, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox 360, Xbox One i Xbox Series X/S.

Źródło: gamerant.com