Szalony materiał z GTA 5 pokazuje, że „pijany kierowca” NPC spowodował ogromny wypadek


NPC GTA 5 już wcześniej demonstrowali dziwaczną sztuczną inteligencję, ale jeden fan prawie zniknął z drogi przez losowego „pijanego kierowcę” w grze.

W grze z ogromnym otwartym światem, takim jak GTA 5, z mnóstwem postaci niezależnych, z pewnością nadejdą chwile, w których sztuczna inteligencja będzie działała zabawnie.

Od martwych NPC powracających, by zabić graczy, po teleportację organów ścigania, fani GTA doświadczyli mnóstwa dziwnych zachowań AI.

Teraz jeden fan, który pilnował własnego biznesu podczas misji w grze, został prawie wyeliminowany przez kierowcę NPC z trzech pasów dalej.

NPC GTA 5 powoduje ogromny wypadek

Materiał filmowy pochodzi od fan_of_super_dudes na subreddicie GTAonline, który opublikował wideo z podpisem „NPC zdecydowanie nie celują do nas…”

Film pokazuje gracza, o którym mowa w trakcie napadu na Lestera Cresta. Gracz po prostu jedzie autostradą bez nagłych zakrętów, strzelania i nieobliczalnego zachowania.

Nagle NPC jadący w nadjeżdżającym ruchu przekracza barierę, przejeżdża przez dwa pasy ruchu i przecina samochód gracza.

Uderzenie pojazdu NPC prawie spycha samochód fanów GTA w dół skalistego wzgórza i na plażę poniżej, ale gracz szczęśliwie ustabilizował samochód na czas.

To nie pierwszy raz, kiedy lekkomyślni kierowcy NPC przysporzyli problemów społeczności GTA, ale gracze wydają się mieć już ich dosyć.

„To może być dla mnie najbardziej denerwująca rzecz w tej grze. Będę miał do czynienia z grieferami MK2 każdego dnia nad NPC, celowo spieprzając moje rekreacyjne rejsy lub griefowanie” – powiedział użytkownik Adept_Cat_9135.

Inny użytkownik – Gir rzucił wyzwanie tym, którzy nie wierzą, że NPC mają to dla graczy i powiedział: „Obal tego jednego naysayera, OP znajdował się na najdalszej możliwej linii od innych kierowców, nie było strzelaniny poza zwykłą przejażdżką”.

Chociaż nie jest to zbyt częste zjawisko, gracze GTA Online najwyraźniej muszą zachować czujność na dzikich NPC podczas jazdy po ulicach Los Santos.Źródło : https://www.dexerto.com/gta/crazy-gta-5-footage-shows-npc-drunk-driver-cause-huge-accident-1920007/