Szał strzelaniny w GTA: SIU oczyszcza funkcjonariuszy policji ze śmierci podejrzanego


Specjalna jednostka dochodzeniowa Ontario (SIU) oczyściła policjantów z Hamilton, którzy zastrzelili mężczyznę uważanego za odpowiedzialnego za wrześniową strzelaninę w rejonie Greater Toronto, w której zginęły trzy osoby, w tym policjant.

Dwie inne osoby zostały ranne podczas strzelaniny, do której doszło 12 września. Podejrzany, później zidentyfikowany jako Sean Petrie, również zginął.

Pierwsza strzelanina miała miejsce tuż po godzinie 14:00 w Mississauga, w wyniku której jedna osoba zginęła, a druga została ranna. Zmarły to policjant policji w Toronto. Andrew Hong, który został śmiertelnie postrzelony podczas przerwy na lunch w treningu u Tima Hortona. Druga osoba została zabrana do centrum urazowego i przeżyła.

Wkrótce potem zgłoszono drugą scenę strzelaniny w warsztacie blacharskim w Milton. Właściciel sklepu, 38-letni Shakeel Ashraf, zginął na miejscu, a dwie inne osoby zostały przewiezione do szpitala. Kilka dni później Satwinder Singh, jedna z ofiar początkowo przetransportowanych z warsztatu samochodowego do lokalnego szpitala, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Uważa się, że Petrie jest odpowiedzialny za oba incydenty. Został zastrzelony przez policję na cmentarzu w Hamilton około godziny 17:45 w dniu morderstwa.

We wtorek SIU ogłosiło, że zakończyło dochodzenie w sprawie śmiertelnego postrzelenia podejrzanego i że użycie broni palnej przez funkcjonariuszy stanowi prawnie uzasadnioną siłę „biorąc pod uwagę okoliczności”.

Agencja stwierdziła, że ​​nie może ustalić, który funkcjonariusz oddał śmiertelny strzał.

„Pod koniec śledztwa nie było do końca jasne, które kule, z której policyjnej broni palnej raniły mężczyznę. Tak czy inaczej, dyrektor Joseph Martino stwierdził, że użycie broni palnej przez funkcjonariuszy stanowiło prawnie uzasadnioną siłę, biorąc pod uwagę okoliczności” – czytamy w oświadczeniu.

„Ponieważ nie było uzasadnionych podstaw, by sądzić, że którykolwiek z funkcjonariuszy podczas strzelania do mężczyzny zachowywał się inaczej niż w granicach prawa karnego, nie było podstaw do postawienia zarzutów w tej sprawie”.

SIU twierdzi, że plik został zamknięty.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63a21b901abf4f4ab608576587b9e2dc&url=https%3A%2F%2Ftoronto.ctvnews.ca%2Fsiu-clears-hamilton-police-officers-who-fatally-shot-gta-shooting-rampage-suspect-1.6202618&c=3442154352169814284&mkt=fr-fr