Sukces GTA Online zaskoczył samych twórców


Książki historyczne zostały nazwane na cześć sukcesu GTA Online. Zarówno GTA V, jak i jego komponent online pobiły rekordy sprzedaży i bazy graczy, więc dyrektor projektu przyznaje w nowym wywiadzie, że zespół nawet nie marzył.

Nikt nie wierzył, że GTA Online będzie popularne za 10 lat.

Jak tylko zaczęliśmy, nie sądzę, abyśmy kiedykolwiek marzyli, że będziemy działać jeszcze 10 lat, powiedział Scott Butchard, dyrektor Rockstar North’s Design. Nigdy nie spodziewaliśmy się sukcesu GTA Online.

GTA Online to nowy eksperyment Rockstar Games. Mają historię tworzenia hitów kryminalnych dla jednego gracza. Butchard mówi, że kiedy zespół zaczął pracować nad grą online, która była oryginalnie spakowana z GTA V, programiści wciąż znajdują się na nogach.

Napady pomogły GTA Online odzyskać kontrolę. 10 lat później jego społeczność jest silniejsza niż kiedykolwiek.

Butchard mówi, że celem Rockstars jest dalsze publikowanie bezpłatnych aktualizacji dla graczy, dzięki czemu GTA Online będzie dostępne dla wszystkich, niezależnie od tego, czy grają solo, czy z innymi. Bardzo ważne jest dla nas, aby gracze znajdowali nowe sposoby łączenia się ze sobą, niezależnie od tego, co tworzymy i czy zapewniają im narzędzia potrzebne do tworzenia własnych chwil.Źródło : https://game-news24.com/2023/03/06/gta-onlines-success-surprised-its-own-devs/