Sukces GTA Online zaskoczył nawet Rockstar


GTA Online nie przypominało zasadniczo niczego, co Rockstar Games wypuściło wcześniej. Deweloper został założony w przestrzeni dla jednego gracza, ale oto oni, zgarniając ciasto dzięki swojej grze GTA dostępnej tylko online, obejmującej wiele pokoleń.

Podczas wywiadu z GamesRadar, dyrektor ds. Projektowania, Scott Butchard, powiedział, że trzy słowa, które przychodzą na myśl, jeśli chodzi o internetowy festiwal przestępczości, to „nieoczekiwany”, „społeczność” i „zabawa”. Powiedział również, że studio wciąż stawiało na nogi, wypuszczając GTA Online i że nigdy nie marzyli, że będzie nadal działać przez 10 lat.

Wygląda na to, że Rockstar nie zamierza się teraz zatrzymywać, kontynuując rozpowszechnianie bezpłatnych aktualizacji i wydając większe aktualizacje, takie jak ostatnia duża aktualizacja, The Contract, w której występuje raper i producent muzyczny Dr. Dre w miksie wraz z powtórzonym rola Franklina.

Pełne oświadczenie Butcharda GTA Online

„Kiedy po raz pierwszy zacząłem pracować nad GTA Online, wciąż byliśmy na nogach. Zasadniczo wprowadzaliśmy te mniejsze aktualizacje, jednocześnie ciężko pracując, aby połączyć pierwszy napad, więc było to niesamowite doświadczenie edukacyjne – z mnóstwem zabawy i nieoczekiwanych zwrotów akcji, w dużej mierze dzięki niesamowitym opiniom naszej społeczności. Kiedy zaczynaliśmy, nie sądzę, żebyśmy kiedykolwiek marzyli, że będziemy działać jeszcze przez 10 lat. Sukces GTA Online jest niczym, czego się spodziewaliśmy”.Źródło : https://psxextreme.com/news/gta-online-success-surprised-even-rockstar/