Stowarzyszenie Przemysłu Budowlanego i Rozwoju Gruntów oczekuje na współpracę z nowym rządem w celu rozwiązania problemu podaży mieszkań w GTA


Toronto, 3 czerwca 2022 (GLOBE NEWSWIRE) — Aglomeracja Toronto, 3 czerwca 2022 r.— Stowarzyszenie Przemysłu Budowlanego i Rozwoju Gruntów (BILD) gratuluje premierowi Fordowi i Postępowej Partii Konserwatywnej Ontario wyników wczorajszych wyborów. Stowarzyszenie, branża deweloperska, budowniczowie domów i obiektów komercyjnych oraz profesjonalne sektory renowacji z niecierpliwością oczekują dalszej współpracy z rządem w celu wspólnego rozwiązania problemów związanych z zaopatrzeniem mieszkaniowym i komercyjnym w obszarze Greater Toronto.

„Istnieje powszechna zgoda, że ​​źródła problemów mieszkaniowych regionu leżą w braku podaży, który napędza kryzys przystępności cenowej” – powiedział Dave Wilkes, prezes i dyrektor generalny BILD. „Nadszedł czas, aby podjąć odważne i zdecydowane działania w celu rozwiązania podstawowych problemów politycznych, które ograniczyły podaż gruntów, zwiększyły koszty nowych mieszkań i spowolniły dodawanie nowej podaży na rynku”.

Istnieje jednomyślność, że brak podaży mieszkań jest kluczowym czynnikiem powodującym brak przystępności cenowej w GTA. Podczas wyborów wszystkie partie zobowiązały się do rozwiązania problemu podaży mieszkań i radykalnego zwiększenia liczby nowych mieszkań na rynku w ciągu najbliższych 10 lat. Osiągnięcie celu, jakim jest dodanie 1,5 miliona domów do rynku w Ontario w ciągu najbliższych 10 lat (lub prawie podwojenie liczby obecnych mieszkań) będzie wymagało fundamentalnych zmian w polityce, aby zająć się terminami zatwierdzania i dostępności gruntów oraz uprościć obecną biurokrację regulującą budowę domów. Zalecenia ekspertów z raportu Housing Affordability Task Force, opublikowanego w 2022 r., stanowią plan niezbędnych zmian, a BILD oczekuje na współpracę z nowym rządem w celu wdrożenia zaleceń raportu.

„Czas jest najważniejszy” — powiedział Wilkes. „Ukończenie projektu wysokościowego w GTA zajmuje średnio 10 lat, a ukończenie projektu niskiego zabiera 11 lat. Przy długich horyzontach planowania potrzeba czasu, aby wszelkie zmiany polityki przełożyły się na wpływ na rynek, co oznacza, że ​​rząd musi traktować priorytetowo mieszkalnictwo w ramach obecnego mandatu.

O BILD

Z ponad 1200 firmami członkowskimi, BILD jest głosem branży budownictwa mieszkaniowego, zagospodarowania terenu i profesjonalnej renowacji w Greater Toronto Area. Branża budowlana i remontowa zapewnia ponad 231 000 miejsc pracy w regionie i 26,9 miliarda dolarów wartości inwestycji. BILD jest dumnie związany z Ontario i Canadian Home Builders’ Associations.

-30-

Aby uzyskać dodatkowe informacje lub umówić się na rozmowę, skontaktuj się z Justinem Sherwoodem pod adresem jsherwood@bildgta.ca lub 416-371-6005.

Załącznik

CONTACT: Justin Sherwood Building Industry and Land Development Association (BILD) 416-371-6005 jsherwood@bildgta.caŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=263C66F9AC1A4026A00D89A8783804F7&url=https%3A%2F%2Ffinance.yahoo.com%2Fnews%2Fbuilding-industry-land-development-association-130200182.html&c=1281594618931430579&mkt=fr-fr