Starfield wypiera Grand Theft Auto 5 i League of Legends na Twitchu

Starfield, długo oczekiwana gra kosmiczna od Bethesda Game Studios, stała się prawdziwym hitem, gdy pojawiła się we wczesnym dostępie. Gra przyciągnęła uwagę wielu widzów, bijąc rekordy na platformach takich jak Twitch i Steam. Pomimo tego, że nie została jeszcze oficjalnie wydana, Starfield zdążył już wspiąć się na szczyty najchętniej oglądanych gier na Twitchu.

Niesamowity entuzjazm

Starfield wywołał ogromne emocje i przekroczył wszelkie oczekiwania. Gra zdołała przyciągnąć na Twitchu ponad 440 000 widzów jednocześnie, plasując się na szczycie najchętniej oglądanych kategorii, wyprzedzając nawet takie gry jak Grand Theft Auto V i League of Legends. Udało jej się uplasować tuż za kategorią „Tylko Czat”, która pozostaje liderem. Znani streamerzy, tacy jak Shroud, CohhCarnage i AnnieFuchsia, odegrali główną rolę w tej niesamowitej popularności.

Jeden z graczy, Jabo, podjął się nawet śmiałej misji: odwiedzenia każdej z 1000 planet w grze.To ambitne wyzwanie pozwoliło Jabo stać się prawdziwym filarem społeczności Starfield.

Sukces na Steamie

Po stronie Steam Starfield również odniosło duży sukces. Gra szybko stała się jedną z najczęściej granych na platformie, z prawie 248 000 graczy jednocześnie w szczytowym okresie. Liczby te dotyczą tylko graczy, którzy kupili Edycję Premium, która kosztuje 100 USD / 85,99 GBP.

Nie można zaprzeczyć, że Starfield zdołał ugruntować swoją pozycję dzięki swojej jakości. Pomimo pewnej krytyki dotyczącej fabuły i szerokiego zakresu, gra jest ogólnie bardzo dobrze przyjęta przez społeczność. Często nazywa się ją „międzygwiezdnym placem zabaw, który przekracza wszelkie oczekiwania” i zawiera mniej błędów, niż oczekiwano, co jest niezwykłe w przypadku gry Bethesdy. Nawet Metacritic, punkt odniesienia dla recenzji graczy, umieścił Starfield wyżej od poprzednich tytułów, takich jak Fallout 4.

W ciągu zaledwie trzech dni Starfield obejrzano na Twitchu ponad 14,1 miliona godzin, spychając na dalszy plan takie gry jak GTA V i League of Legends. Te imponujące liczby pokazują wpływ kulturowy, jaki Starfield wywarł już na świat gier.

Obiecująca przyszłość

Sukces Starfield potwierdza także jego rychła premiera na innych platformach. Gra zadebiutuje oficjalnie 6 września na PC i Xbox Series, a Bethesda może już liczyć na nowy, udany must-have. Sądząc po liczbach i wczesnym entuzjazmie, jest bardzo prawdopodobne, że Starfield stanie się filarem krajobrazu gier wideo, dominując w debacie o tytuł „Gry roku”. Mając silnych konkurentów, takich jak Baldur’s Gate 3 i The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, walka o dominację w świecie gier wideo zapowiada się epicko.

Wraz z premierą zaplanowaną na przyszły miesiąc, Forza Motorsport oferuje Xbox udane podwójne wydarzenie w zakresie gier wideo. Nie ma wątpliwości, że Starfield będzie koniecznością i będzie nadal błyszczeć w świecie gier przez wiele lat.

Źródło: www.bing.com