Sprzedaż Take-Two: NBA 2K23 sprzedaje 5 mln, GTA i Red Dead są płaskie


Przegapiłeś sesję z GamesBeat Summit Next 2022? Wszystkie sesje są teraz dostępne do przeglądania w naszej bibliotece na żądanie. Kliknij tutaj, aby rozpocząć oglądanie.


Dochody Take-Two za drugi kwartał 2022 r. ujawniły zaktualizowane wyniki sprzedaży dla NBA 2K, Grand Theft Auto, Red Dead Redemption i nie tylko.

W tym kwartale pojawiła się premiera NBA 2K23. Od 9 września tytuł sprzedał się w blisko 5 milionach egzemplarzy przy ponad 2 milionach aktywnych użytkowników dziennie. Co więcej, dla Take-Two rośnie sprzedaż wirtualnej waluty i utrzymanie graczy.

Oczywiście zasięg marki wykracza poza premierę głównej gry. Wersja mobilna — NBA 2K22 Arcade Edition dla Apple Arcade — pozostaje grą nr 1 na platformie. Take-Two wypuścił NBA 2K23 Arcade Edition z dodatkowymi funkcjami. Ponadto Take-Two wykorzystuje franczyzę do budowania swojej obecności w Chinach. Według Take-Two chińska wersja NBA 2K Online jest najpopularniejszą grą sportową online na PC w kraju z prawie 59 milionami zarejestrowanych użytkowników.

Jednak Take-Two ma niezawodne, mocne hity, na których można się oprzeć, oprócz corocznych tytułów sportowych na sprzedaż.

Od czasu premiery w 2013 roku GTA V i GTA Online były niezawodnymi hitami dla Take-Two. Wygląda jednak na to, że sprzedaż tytułu zwolniła. Do tej pory Grand Theft Auto V sprzedało się na całym świecie w ponad 170 milionach egzemplarzy. Jest to mniej więcej płaskie od nieco poniżej 170 milionów jednostek zgłoszonych w poprzednim raporcie o zarobkach. Może to być spowodowane oszczędzaniem pieniędzy przez fanów na kolejną główną odsłonę serii w serii lub zbliżającą się mobilną wersję Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition.

Podobnie Red Dead Redemption 2 rozwija się, choć powoli. Do tej pory gra sprzedała się w 46 milionach egzemplarzy na całym świecie, w porównaniu z 45 milionami sztuk w zeszłym kwartale, pomimo zmniejszenia wsparcia. Jednak baza graczy pozostaje aktywna. Według Take-Two, Red Dead Redemption 2 ma więcej aktywnych graczy niż w poprzednich porównywalnych kwartałach.

Chociaż sprzedaż może być płaska, gracze nadal wydają na te tytuły na żywo. Take-Two spodziewa się, że NBA 2K, GTA Online i GTA V, Red Dead Redemption 2 i Red Dead Online oraz portfolio urządzeń mobilnych firmy będą największymi wkładami do Net Bookings.

Credo GamesBeat w przypadku branży gier „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jakie znaczenie mają dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako osoba podejmująca decyzje w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się jej zaangażowaniem. Odkryj nasze Briefingi.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=636980792d304ac6a95f1cf26fe9491a&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2Fgames%2Ftake-two-sales-nba2k-gta-red-dead-rockstar%2F&c=10233083878188910608&mkt=fr-fr