Sprzedaż GTA 5 zbliża się do 200 milionów egzemplarzy

Rekord sprzedaży GTA 5 i Red Dead Redemption 2 na dobrej drodze

Grand Theft Auto 5 (GTA 5) pobije nowy rekord sprzedaży, wkrótce osiągając granicę 200 milionów sprzedanych egzemplarzy. Choć Red Dead Redemption 2 również jest bardzo udany. Wszystkie szczegóły podajemy w tym opisie!

GTA 5: Wkrótce sprzedano 200 milionów egzemplarzy

GTA 5 przygotowuje się do przekroczenia zdumiewającego progu 200 milionów sprzedanych egzemplarzy. Take-Two w swoich najnowszych wynikach finansowych ujawniło, że gra sprzedała się do tej pory w 195 milionach egzemplarzy, w tym ponad 5 milionów w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jeśli tak się stanie, gra osiągnie poziom 200 milionów przed latem.

W rezultacie „GTA 5” sprzeda się o około 100 milionów egzemplarzy więcej niż „Tetris”, plasując się tuż za „Minecraftem”, który sprzedał się w około 300 milionach egzemplarzy. Sprzedaż gry eksplodowała po premierze, ale była ona również niezwykle dochodowa dla jej twórców dzięki usłudze sieciowej GTA Online i Shark Cards, wirtualnej walucie w grze.

Do tej pory cała seria gier „GTA” sprzedała się w 420 milionach egzemplarzy, co oznacza, że ​​„GTA 5” stanowi prawie połowę całkowitej sprzedaży. Ponadto jest to najlepiej sprzedający się tytuł w ciągu ostatnich 10 lat w Stanach Zjednoczonych, zarówno pod względem sprzedaży, jak i przychodów. Kluczem do tego są liczne premiery: w 2013 roku na PlayStation 3 i Xbox 360, w następnym roku na PS4 i Xbox One, następnie na PC i wreszcie w 2022 roku na konsole obecnej generacji.

Red Dead Redemption 2: Niezwykły sukces

Z kolei Red Dead Redemption 2 tego samego twórcy jest drugą najlepiej sprzedającą się grą w Stanach Zjednoczonych od czasu jej premiery sześć lat temu. Gra sprzedała się w niesamowitej liczbie 61 milionów egzemplarzy, co blednie w porównaniu z GTA 5, ale jest znacznie wyższe niż 27 milionów egzemplarzy Red Dead Redemption 1.

Przyszłość firmy opiera się na wyczekiwanym GTA 6. Pierwszy zwiastun gry został ujawniony w grudniu i powiedziano nam, że gra ukaże się na PlayStation 5 i Xbox w 2025 roku.

Źródło: sparkchronicles.com