Sprzedaż Grand Theft Auto V osiągnęła 190 milionów przed ogłoszeniem kontynuacji

Odkryj najświeższe informacje z branży gier wideo!

Grand Theft Auto V osiąga 190 milionów sprzedanych egzemplarzy

Take-Two Interactive ujawniło dzisiaj, że na koniec września 2023 r. Grand Theft Auto V sprzedało się w ponad 190 milionach egzemplarzy. Według firmy daje to łączną sprzedaż na poziomie 410 milionów egzemplarzy. Ogłosiła tę liczbę tego samego dnia, w którym oficjalnie potwierdziła kolejną grę z serii, której zwiastun ma zostać ujawniony w przyszłym miesiącu.

Wyniki finansowe Take-Two Interactive za trzeci kwartał 2023 r

Take-Two swoje wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 r. przypisała wynikom serii GTA, które określiła jako „lepsze od oczekiwań”. Firma będzie uczcić 25. rocznicę powstania Rockstar Games, twórcy Grand Theft Auto, wypuszczeniem nowego zwiastuna.

Z najnowszego raportu wynika także, że Rockstar poszerzył swoją publiczność wypuszczając Red Dead Redemption i Undead Nightmare na Switcha, a cała seria sprzedała się w 81 milionach egzemplarzy. Take-Two dodało również, że GTA Online i jego program GTA+ stale się rozwijają, choć nie podał dokładnych liczb.

Inne franczyzy i partnerstwa

Oprócz wspomnianych wcześniej marek, Take-Two ujawniło, że seria NBA 2K sprzedała się w 140 milionach egzemplarzy, zaś seria Borderlands w ponad 81 milionach egzemplarzy. Firma potwierdziła także współpracę z Remedy przy nadchodzących remake’ach Maxa Payne’a.

Credo firmy GamesBeat w odniesieniu do branży gier brzmi: „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. ” Co to znaczy? Chcemy powiedzieć Ci, jak ważne są dla Ciebie te wiadomości – nie tylko jako decydenta w studiu gier, ale także jako fana gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się z niej. Odkryj nasze briefingi.

Źródło: venturebeat.com