Społeczność GTA Online ostrzega przed exploitami, gracze na baczności


– Reklama –

Członkowie bardzo popularnej społeczności Grant Theft Auto wysyłają wskazówki, że zbliża się możliwy ekstremalny exploit, który może wywrzeć duży wpływ na komputery graczy.

Exploit, na który warto zwrócić uwagę

Członkowie GTA Online wysłali ostrzeżenia do graczy o tym zdalnym wykonaniu opartym na kodzie lub „RCE”, które ułatwi hakerom dostęp do komputerów użytkowników.

Hakerzy nierzadko pojawiają się w Grand Theft Auto Online. Taka popularność sprawia, że ​​gra ponosi ciężar usług hakerskich. Ten najnowszy exploit został rzekomo odkryty, ponieważ umożliwia hakerom bezprecedensowy dostęp. Może to zagrozić kontom graczy, a nawet ich komputerom. GTA to gra wieloosobowa, a także online, więc jej systemy są zawsze na poziomie serwera.

Wewnętrzna miarka

Funkcja po stronie serwera nie tylko pozwala firmie Rockstar chronić informacje przed wpływami zewnętrznymi, ale także pozwala graczom zmieniać informacje na komputerach PC. Exploity przechodzą przez problemy z bezpieczeństwem poprzez manipulację danymi przesyłanymi z klienta gracza na serwery. Główną rolą GTA dla Rockstar jest upewnienie się, że wysyłane dane są autentyczne przed zmianą rzeczy po stronie serwera.

– Reklama –

Rockstar relacjonuje, że reporter Tez2 podzielił się na Twitterze, w jaki sposób „ekstremalny exploit” pozwoli hakerom na zmianę statystyk innych graczy. W przypadku exploita uszkodzenie konta również będzie praktycznym zagrożeniem. Media społecznościowe wywołały już wiele zamieszania związanego z exploitem RCE. To już widać w Internecie.

Większy problem polega na tym, że ci hakerzy po prostu drapią się po powierzchni możliwości exploita RCE. Tez2 donosi: „to może przekształcić się w coś znacznie gorszego [and] wykraczać poza [the] grę i wpływać na twój komputer”.

Tez2 dalej stwierdza, w jaki sposób Rockstar „loguje” wiele kont, których dotyczy problem. Rockstar nie podjął jeszcze bardzo szybkich ani poważnych kroków w celu rozwiązania problemu exploita ani nie ujawnił jeszcze żadnych informacji.

Uwaga końcowa

Tez2 zaleca, aby wszyscy gracze korzystali z reguły zapory ogniowej dla GTA Online, aby jakoś się chronić. Alternatywnie, użycie „tymczasowej poprawki”, w ramach której gracze mogą usunąć folder „Rockstar Games” ze swoich dokumentów, może zadziałać. To wszystko jest testowym modułem do zarządzania poprawką z najnowszym exploitem GTA. Gra jest dostępna na PC, PS 5 i 4, Xbox 1 oraz Xbox Series X/S.

– Reklama –Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63ce1b780cd34a3e94800736c93e4ae1&url=https%3A%2F%2Fwww.techthirsty.com%2Fgta-online-community-warns-against-exploit-players-on-guard%2F&c=15913872833787261907&mkt=fr-fr