Sony przygotowuje wersję „Pro” PS5 przed premierą GTA 6 w 2025 roku: raport

Sony planuje wypuścić wersję Pro PlayStation 5, aby zwiększyć sprzedaż

Sony może wkrótce wypuścić wersję Pro PlayStation 5, aby zwiększyć spowalniającą sprzedaż konsoli. PS5 odniosło ogromny sukces od czasu swojej premiery w listopadzie 2020 r., ale sprzedaż zaczyna spadać.

Przy dotychczasowej sprzedaży ponad 50 milionów egzemplarzy PS5 nie osiąga zaplanowanych przez Sony celów sprzedażowych na rok finansowy 2023. Aby temu zaradzić, japoński gigant elektroniki planuje wypuścić konsolę w wersji Pro do 2024 roku.

Mocniejsza i droższa wersja Pro

Analitycy branży gier wideo uważają, że PS5 Pro miałoby ulepszone możliwości sprzętowe i byłoby sprzedawane po wyższej cenie niż klasyczna PS5. Ta nowa wersja zapewniłaby zatem wzrost sprzedaży, szczególnie w związku z długo oczekiwanym pojawieniem się gier takich jak Grand Theft Auto 6.

Według Serkana Toto, dyrektora generalnego tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games, istnieje konsensus co do tego, że Sony wypuści PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku.

Przygotowania do premiery Grand Theft Auto 6

Premiera PS5 Pro będzie również powiązana z premierą Grand Theft Auto 6, jednej z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów. To skojarzenie między ulepszoną konsolą a premierą GTA 6 powinno zwiększyć sprzedaż PS5 i Xbox Series S/X.

Sony wypuściło już cieńszą i lżejszą wersję PS5 z nieco większą pojemnością wewnętrzną i wymiennym napędem dysków. Jednak PS5 Slim zachowuje moc obliczeniową, możliwości graficzne i cenę oryginalnej konsoli. PS5 Pro wniesie znaczne ulepszenia sprzętu konsoli, prawdopodobnie obiecując wyższe częstotliwości odświeżania i lepszą rozdzielczość.

Zainspirowany sukcesem PS4 Pro

Co ciekawe, Sony wypuściło także wersję Pro PS4 około trzy lata po premierze oryginalnej konsoli w listopadzie 2013 roku. PS4 Pro z wyższej półki posiadało ulepszony procesor graficzny i obsługiwało rozdzielczość 4K.

W zeszłym tygodniu podczas ogłoszenia wyników Sony skorygowało w dół swoją prognozę sprzedaży PS5 z 25 milionów sztuk do 21 milionów w roku finansowym 2023. Firma oświadczyła również, że spodziewa się stopniowego spadku sprzedaży PS5 począwszy od następnego roku finansowego, bez główne franczyzy planowane na 2024 rok. Pomimo sprzedaży 8,2 mln sztuk PlayStation 5 w trzecim kwartale 2023 roku, zysk operacyjny w sektorze gier spółki spadł o około 25%.

Ucz się więcej:

Źródło: www.gadgets360.com