Sony planuje wypuścić PS5 Pro w tym roku przed premierą GTA 6 w 2025 r.: raport

Zbliża się możliwa premiera wersji „Pro” PS5

Po ponad trzech latach od premiery do PlayStation 5 może wkrótce dołączyć wariant „Pro”. Wraz ze zbliżającą się premierą GTA 6 w przyszłym roku i spadającą sprzedażą sprzętu, Sony może przygotowywać się do wypuszczenia na rynek w tym roku wersji Pro PS5.

Spekulacje na temat odświeżonej wersji konsoli PS5

W miarę jak zbliżamy się do połowy życia tej generacji konsol, rosną spekulacje na temat możliwego PS5 Pro. Z raportów analityków wynika, że ​​Sony rzeczywiście planuje wypuścić w tym roku „odświeżoną” wersję konsoli PS5 – wynika z raportu CNBC.

Decyzja ta następuje po rewizji w dół prognoz sprzedaży PS5 w związku ze stopniowym spadkiem zainteresowania konsolą. Premiera zupełnie nowej, odświeżonej konsoli, mocniejszej i w pełni gotowej do uruchomienia nadchodzącego GTA 6 w wysokiej rozdzielczości, z pewnością wzbudziłaby zainteresowanie wielu graczy.

Przygotowanie gruntu pod GTA 6

Biorąc pod uwagę, że premiera GTA 6 ma nastąpić w 2025 r., logiczne jest, że Sony zapewni masom konsolę do gier wideo najwyższej jakości przed premierą czegoś, co zapowiada się na prawdziwy hit.

Dodatkowo, patrząc wstecz na poprzednią generację konsol, zarówno Sony, jak i Microsoft wypuściły w połowie okresu odświeżone wersje, odpowiednio z PS4 Pro i Xbox One X. Niewykluczone zatem, że Sony powtórzy ten sam schemat, obniżając koszty produkcji.

PS5 Pro na 2024 rok?

Serkan Toto, dyrektor generalny Kantan Games, powiedział CNBC, że „wydaje się, że w branży gier panuje szeroki konsensus co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 r. Sony będzie chciało mieć pewność, że „będzie gotowy sprzęt wysokiej jakości”. kiedy GTA VI zostanie wydane w 2025 roku, a będzie to premiera, która będzie impulsem dla całej branży gier.”

Źródło: www.bing.com