Sony planuje wypuścić PS5 Pro w 2024 r., przed premierą GTA 6 w 2025 r.: raport

Sony planuje wypuścić wersję Pro swojej konsoli PlayStation 5

Sony planuje wypuścić wersję Pro konsoli PlayStation 5 jeszcze w tym roku, aby jeszcze bardziej zwiększyć sprzedaż konsoli obecnej generacji. Pomimo faktu, że od premiery PS5 w listopadzie 2020 r. firma sprzedała ponad 50 milionów sztuk PS5, obecnie sprzedaż spada, a firmie istnieje ryzyko, że nie osiągnie celu sprzedażowego PS5 na rok fiskalny 2023.

Analitycy branżowi, jak podaje CNBC, wskazują, że Sony planuje odnowić ofertę PS5 w 2024 r. Oczekuje się, że wersja Pro PS5 będzie zawierać zaktualizowane możliwości sprzętowe i będzie droższa niż podstawowa wersja PS5. PS5.

W stronę premiery PS5 Pro i GTA 6

Według Serkana Toto, dyrektora generalnego tokijskiej firmy konsultingowej Kantan Games z siedzibą w Tokio, „wydaje się, że w branży gier panuje szeroki konsensus co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku”.

Analityk powiedział, że konsola PS5 Pro zostanie wypuszczona w ramach przygotowań do premiery Grand Theft Auto 6 firmy Rockstar Games, zaplanowanej na rok 2025.

Oczekiwanie wokół GTA 6

GTA 6 to jedna z najbardziej oczekiwanych gier wszechczasów. Oczekuje się, że będzie to ogromny sukces i bardzo potrzebny impuls dla branży gier. Gra będzie dostępna na konsolach nowej generacji, ale nie ma jeszcze potwierdzenia, czy ukaże się na PC. Oczekuje się, że GTA 6 zwiększy sprzedaż PS5 i Xbox Series S/X, czyniąc grę jeszcze bardziej ekscytującą dla graczy.

W stronę PS5 Pro i PS5 Slim

To nie pierwsza próba Sony wypuszczenia nowszej wersji swojej konsoli PS5. W listopadzie 2023 r. firma wypuściła lżejszą, cieńszą wersję swojej konsoli PS5 z większą pamięcią wewnętrzną i wymiennym napędem dysków. PS5 Slim zachowuje moc obliczeniową, możliwości graficzne i cenę oryginału konsoli, podczas gdy PS5 Pro przyniosłoby znaczne ulepszenia do sprzętu konsoli, co prawdopodobnie obiecuje lepszą częstotliwość odświeżania w wyższej rozdzielczości.

Źródło: www.bing.com