Sony może wypuścić PS5 Pro w tym roku przed premierą GTA 6 w 2025 r.: raport

Wersja „Pro” PS5 może wkrótce ujrzeć światło dzienne

Po ponad trzech latach od premiery PlayStation 5 narastają pogłoski o możliwym pojawieniu się „Pro” wersji konsoli Sony. W obliczu zbliżającej się premiery GTA 6 w przyszłym roku i spowolnienia sprzedaży sprzętu, Sony może przygotować się do wypuszczenia na rynek wersji na PS5 w tym roku.

Spekulacje wokół PS5 Pro

Analitycy donoszą, że Sony rzeczywiście mogłoby wypuścić w tym roku „odświeżoną” wersję konsoli PS5. Ogłoszenie to następuje po tym, jak Sony obniżyło swoje prognozy sprzedaży PS5, odzwierciedlając spadające zainteresowanie. Nie trzeba dodawać, że nowa, mocniejsza wersja konsolowa, gotowa do uruchomienia kolejnego GTA 6 w wysokiej jakości, wzbudziłaby zainteresowanie wielu graczy.

Biorąc pod uwagę, że GTA 6 planowane jest na rok 2025, sensowne jest, aby Sony zaoferowało najlepszą możliwą konsolę przed premierą tego hitu, z biznesowego punktu widzenia.

Strategia już zastosowana

Podczas poprzedniej generacji konsol zarówno Sony, jak i Microsoft wprowadziły na rynek wersje „Pro” w połowie cyklu, takie jak PS4 Pro i Xbox One, co pozwoliło obniżyć koszty produkcji.

Serkan Toto, dyrektor generalny Kantan Games, powiedział CNBC: „Wydaje się, że w branży gier panuje powszechna zgoda co do tego, że Sony rzeczywiście przygotowuje się do premiery PS5 Pro w drugiej połowie 2024 roku. Sony będzie też chciało mieć pewność, że będziemy mieli świetny sprzęt, kiedy Premiera GTA VI w 2025 roku, a premiera, która wzmocni całą branżę gier.”

Ciekawie będzie zobaczyć, jak podobno PS5 Pro wypada pod względem ceny, a co ważniejsze, jak Microsoft na to zareaguje.

Źródło: www.bing.com