Skandal wśród graczy: Grand Theft Auto 6 za 150 euro?

Od 10 lat Rockstar nie wypuścił nowego GTA, co wzbudziło niecierpliwość fanów i żądanie nowej wersji, a nie tylko aktualizacji istniejącego GTA 5. Deweloper i wydawca ciężko pracowali, aby dać nam grę, która spełniła nasze oczekiwania. Choć nie jest jasne, kiedy w końcu będziemy mogli w nią zagrać, krążą plotki na temat jej ceny. Dexerto podaje, że szósta odsłona tej kultowej serii będzie kosztować 150 dolarów, czyli prawie 100 dolarów więcej niż poprzednia gra.

Fani nie mogli uwierzyć własnym oczom i mówili, że musieliby zacząć oszczędzać już teraz, jeśli chcą sobie na to pozwolić. „Wiesz, że inflacja wymknęła się spod kontroli, jeśli GTA 6 ma kosztować 150 dolarów” – powiedział jeden z fanów. Inny dodał: „Lepiej, żebym mógł teleportować się do gry, skoro oczekują, że zapłacę 150 dolarów za GTA 6.” Trzeci powiedział: „Próbuję zrozumieć, dlaczego pieprzona gra wideo miałaby kosztować 150 piłek. »

Nie wszystkich jednak te spekulacje przekonały. Inny powiedział: „Dlaczego wszyscy krążą z tą plotką, że GTA 6 będzie kosztować 150 dolarów? Jesteś szalony, jeśli myślisz, że sprzedają go za dwa razy więcej niż standardowa cena 70 dolarów. Może edycja kolekcjonerska będzie się sprzedawać w tej cenie, ale nie podstawowa gra. »

W momencie premiery GTA V kosztowało 59,99 dolarów. W GameStop dostępna była również edycja specjalna za 79,99 USD i ekskluzywna za 150 USD.

Niektórzy uważają, że te plotki o cenie 150 dolarów za GTA 6 dotyczą podobnej edycji specjalnej i nie reprezentują ceny bazowej. Co ciekawe, Take-Two Interactive, wydawca Grand Theft Auto, ujawnił niedawno, gdzie według niego powinna być ustalana standardowa cena za topowe tytuły. Na konferencji inwestorów dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział, że nie napotkał dużego oporu ze strony konsumentów w sprawie gier AAA wycenionych na 70 dolarów. „Obserwujemy, że konsumenci chcą ograniczyć swoje wydatki, sięgając po hity kinowe, tanie gry lub jedno i drugie” – stwierdził. „A dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy kilka hitów kinowych i wspaniały katalog. »

Byłoby więc dość zaskakujące, gdyby po złożeniu tego stwierdzenia podnieśli cenę bazową dwukrotnie.

Źródło: www.bing.com