Silne wiatry wyłączają zasilanie w całym GTA


Części śródmieścia Toronto borykają się z poważnymi przerwami w dostawie prądu w sobotnie popołudnie, ponieważ silne wiatry przechodzą przez Greater Toronto Area.

Toronto Hydro twierdzi, że nie ma prądu w dzielnicy Esplanade, w szczególności na Shuter Street na południe od jeziora Ontario i na Yonge Street na wschód od Cherry Street.

Według mapy na stronie internetowej Toronto Hydro awaria dotyczy nawet 5000 klientów.

Ekipy są w drodze, by przywrócić zasilanie.

Toronto Hydro spodziewa się, że większość awarii zostanie przywrócona do godziny 15:00

Policja w Toronto ostrzega również mieszkańców przed różnymi zagrożeniami w mieście.

Policja twierdzi, że w rejonie ulic Yonge i Shuter spadał znak i kawałki metalu, a drzewo i przewody wodne znajdują się na drodze przy Lake Shore Boulevard i Colborne Lodge Drive.

Istnieją również doniesienia o powalonych drzewach i drutach na ziemi w obszarach Montgomery Road i Oak Hampton Boulevard, Lynngrove Avenue i Princeton Road oraz ulic Sherbourne i Carlton.

Policja apeluje do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i przewidywanie utrudnień w tych miejscach.

Tymczasem mapa na stronie internetowej Hydro One mówi, że w całej prowincji jest ponad 300 przerw w dostawie prądu, które dotykają co najmniej 38 000 klientów.

Awarie mają miejsce, gdy silne podmuchy wiatru uderzają w miasto w sobotę po południu, co skłoniło Environment Canada do wydania ostrzeżenia przed wiatrem.

„Dzisiaj od rana do popołudnia spodziewane są zachodnie wiatry w porywach do 90 km/h w następstwie silnego zimnego frontu” – poinformowała krajowa agencja meteorologiczna.

Wieczorem wiatr ma słabnąć z zachodu na wschód.

W piątek organizacja Environment Canada wydała specjalne oświadczenie pogodowe dla większości południowego Ontario z powodu silnych wiatrów.

Agencja pogodowa ostrzega, że ​​porywisty wiatr może uszkodzić miękkie zadaszenia, namioty i markizy podczas imprez plenerowych. Luźne przedmioty mogą być również wyrzucane przez wiatr i mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu.

Dziś spodziewana jest maksymalna temperatura 9°C, po południu temperatura spadnie do 1°C, a najniższa do minus 5°C.

Oczekuje się, że sobota również będzie pochmurna, z kilkoma przelotnymi opadami deszczu, które mają zakończyć się dziś rano i 60-procentową szansą na ulewy w ciągu dnia.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=638b9ea0f0c04a7f90caab605e3c1cae&url=https%3A%2F%2Fwww.cp24.com%2Fnews%2Fstrong-winds-cause-power-outages-across-the-gta-1.6179614&c=7174925865750359451&mkt=fr-fr