Setki pracowników szpitali GTA stoją w obliczu zwolnienia lub bezpłatnego urlopu w związku z terminami szczepień przeciwko COVID-19


Minęły już terminy dla tysięcy pracowników szpitali GTA, aby udowodnić, że są w pełni zaszczepieni przeciwko COVID-19, a niektórzy są obecnie umieszczani na bezpłatnych urlopach lub w obliczu zwolnienia.

W Szpitalu dla Dzieci Chorych 98 procent z 8258 pracowników szpitala – w tym 100 procent aktywnych lekarzy – jest w pełni zaszczepionych.

Jednak 145 pracowników zostało umieszczonych na bezpłatnych urlopach z powodu nieprzestrzegania obowiązkowej polityki szczepień szpitala lub nieprzedstawienia dowodu swojego statusu, chociaż niektórzy wciąż są w trakcie składania wymaganej dokumentacji, powiedział Sick Kids w e-mailu do agencji. Gwiazda.

„Przewidujemy, że liczba pracowników przebywających na urlopach zmniejszy się w nadchodzących dniach” – powiedziała rzeczniczka Jessamine Luck w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

University Health Network, której termin ujawnienia przypada w piątek, powiedział Star, że 99 procent z 17 200 pracowników jest w pełni zaszczepionych, w tym 100 procent lekarzy i 100 procent naukowców.

UHN szacuje, że liczba niezaszczepionych pracowników może wynosić zaledwie 18 lub nawet około 200, a dokładna liczba staje się jasna po terminie 22 października, powiedział prezes i dyrektor generalny Kevin Smith. Powiedział, że osoby, które otrzymały tylko jedną szczepionkę COVID, zostaną poproszone o wzięcie urlopu lub urlopu bezpłatnego, dopóki nie zostaną w pełni zaszczepione.

Jeśli pracownicy zdecydują się pozostać nieszczepieni, Smith powiedział: „poinformujemy ich, że nie przestrzegają już zasad obowiązujących w UHN i niestety nie kwalifikują się już do pracy”.

W Trillium Health Partners w Mississauga 95 procent personelu, w tym lekarzy, jest w pełni zaszczepionych, a 96 procent otrzymało co najmniej jedną dawkę.

Personel THP, który obejmuje szpital Mississauga i szpital Credit Valley, był zobowiązany do ujawnienia statusu szczepionki do 20 października. Osoby, które nie zostały w pełni zaszczepione, od 21 października stają w obliczu „postępowej dyscypliny”, powiedział rzecznik THP Amit Shilton w oświadczeniu przesłanym pocztą e-mail. Gwiazda.

Działania dyscyplinarne obejmują „ostrzeżenie, bezpłatne zawieszenie i rozwiązanie umowy”, powiedział Shilton, zauważając, że pracownicy z zatwierdzonymi zwolnieniami lekarskimi lub zakwaterowaniem są wykluczeni z takich działań.

W czwartek Ontario Hospital Association wyjaśniło, że popiera obowiązkowe szczepionki przeciwko COVID dla pracowników służby zdrowia po opublikowaniu listu w odpowiedzi na prośbę premiera Douga Forda o wkład w tę kwestię.

W swoim liście OHA poinformowała, że ​​prawie 70 procent szpitali wprowadziło obowiązkowe zasady wykraczające poza te wdrożone przez prowincję, co wymaga, aby niezaszczepiony personel poddawał się regularnym testom na COVID i ukończył kurs edukacyjny na temat korzyści wynikających ze szczepienia.

OHA powiedziała, że ​​obowiązkowe szczepionki przeciwko COVID pomogą chronić pracowników szpitali, zapobiegać epidemiom i ograniczać absencje pracowników służby zdrowia. Stowarzyszenie stwierdziło również, że szpitale, które wdrożyły obowiązkowe szczepienia, nie zauważyły, aby taka polityka wpływała na zdolność kadrową.

Szpitale, z którymi skontaktowała się gwiazda w czwartek, twierdzą, że liczba niezaszczepionych pracowników stanowi niewielką część ich siły roboczej i uważają, że umieszczenie osób, które nie spełniają wymagań, na bezpłatny urlop nie wpłynie na opiekę nad pacjentem.

„Nie przewidujemy żadnych zakłóceń w opiece nad pacjentami w wyniku polityki dotyczącej szczepień” – powiedział rzecznik Sick Kids.

W Unity Health Toronto około 97,5% zatrudnionych w pełnym i niepełnym wymiarze godzin – około 8850 pracowników – otrzymało co najmniej jedną dawkę, a prawie wszyscy z 850 aktywnych lekarzy otrzymali pierwszą szczepionkę, zgodnie z oświadczeniem wysłanym pocztą elektroniczną do Star. .

Unity Health, w skład którego wchodzą St. Michael’s Hospital i St. Joseph’s Health Centre, wyznaczyła termin 4 października, aby wszyscy pracownicy otrzymali przynajmniej pierwszą dawkę.

„W ciągu ostatnich dwóch tygodni liderzy zespołów i działy kadr prowadzili indywidualną obserwację z lekarzami i personelem, dla których nie mieliśmy danych dotyczących szczepień przeciw COVID-19” – powiedziała rzeczniczka Jennifer Stranges w e-mailu.

Powiedziała, że ​​ci, którzy nadal nie przestrzegali polityki szczepień, zostali umieszczeni na bezpłatnym urlopie.

Oba szpitale mają termin 4 listopada na pełne zaszczepienie personelu. Do tej pory około 211 z 8550 pełnoetatowych i niepełnoetatowych pracowników Unity zostało – lub wkrótce zostanie – przeniesionych na bezpłatne urlopy, powiedział Stranges. Mniej niż pięciu z 850 lekarzy staje przed takimi samymi konsekwencjami, powiedziała.

„To był trudny czas, a wychodzenie naszych kolegów na urlop jest niezwykle trudne dla wszystkich w Unity Health Toronto” – powiedział Stranges, zauważając, że oba szpitale „ma na miejscu sytuacje awaryjne, aby zapewnić utrzymanie naszych wysokich standardów opieki”.

UHN zaczął prosić pracowników o ujawnienie statusu szczepień wkrótce po wprowadzeniu szczepionek przeciw COVID swoim pracownikom, powiedział Smith. Sieć, do której należy Princess Margaret Cancer Centre, oferowała swoim pracownikom możliwości edukacyjne, w tym ponad 50 seminariów internetowych, podczas których pracownicy mogli zadawać pytania, powiedział.

„Nie sądzę, abyśmy mogli włożyć więcej wysiłku”, powiedział, zauważając, że UHN poprosił liderów lekarzy o bezpośrednią rozmowę z członkami personelu i udostępnił liderów społeczności osobom mającym obawy religijne.

Sick Kids, wraz z CHEO w Ottawie i Holland Bloorview Kids Rehabilitation Hospital, 19 sierpnia powiedział, że wdraża obowiązkową politykę szczepień przeciwko COVID dla personelu i wolontariuszy, aby chronić swoich wrażliwych pacjentów.

W tym czasie prezes i dyrektor generalny Sick Kids, dr Ronald Cohn, powiedział Star, że szpital zdecydował się na zaostrzenie polityki szczepień, ponieważ 70 procent dzieci pod ich opieką nie kwalifikuje się jeszcze do szczepień.

Według stanu na 21 października dane Sick Kids pokazują, że ze 145 pracowników przebywających na urlopie – z których niektórzy pracują zdalnie – 19 procent otrzymało jedną dawkę, powiedział rzecznik szpitala.

„Mamy nadzieję, że każdy członek personelu, który obecnie nie jest w pełni zaszczepiony, zostanie w pełni zaszczepiony przy najbliższej okazji i wróci z urlopu”.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=FF642236EA48448C81DF5FE3CFE24B15&url=https%3A%2F%2Fwww.thestar.com%2Fnews%2Fgta%2F2021%2F10%2F22%2Fhundreds-of-gta-hospital-workers-face-termination-or-unpaid-leave-amid-covid-19-vaccination-deadlines.html&c=3710802654519873116&mkt=fr-fr