Rząd Kanady inwestuje ponad 14 milionów dolarów w rozwój firm opartych na GTA


Dziś Federalna Agencja Rozwoju Gospodarczego dla Południowego Ontario (FedDev Ontario) ogłosiła przekazanie ponad 14 milionów dolarów na rozwój ośmiu firm opartych na GTA.

Firmy obejmują Able Innovations Inc., BeWhere Inc., BlueDot Inc., Cognota Inc., Earth Boring Co., Mero Technologies Inc., Pentavere Research Group Inc. i Schlesinger Group Ltd.

Celem finansowania jest pomoc tym firmom w rozwijaniu rozwiązań cyfrowych i produkcyjnych, przejściu na ekologiczne operacje, ulepszaniu danych w placówkach opieki zdrowotnej oraz ulepszaniu oprogramowania do monitorowania i śledzenia. Finansowanie ma również na celu stworzenie dodatkowych 230 miejsc pracy w całym GTA.

Dzisiejsze ogłoszenie zostało ogłoszone w Toronto podczas wydarzenia zorganizowanego przez dwóch beneficjentów finansowania, Cognota Inc. i Mero Technologies Inc.

Założona w 2015 roku firma Cognota jest firmą programistyczną z siedzibą w Toronto, która dostarcza aplikacje edukacyjne z obsługą sztucznej inteligencji. Platforma LearnOps firmy pomaga klientom zarządzać danymi operacyjnymi i przetwarzać je w wydajny i tani sposób. Cognota Inc. otrzymuje ponad 1,9 miliona dolarów z funduszu Jobs and Growth Fund na rozwój swojego oprogramowania do nauki, jednocześnie zabezpieczając nowe możliwości sprzedaży i partnerstwa na rynkach kanadyjskim i amerykańskim. Cognota powiedział, że ten projekt stworzy 16 miejsc pracy.

„Rozwój wiodącej firmy programistycznej, która definiuje nową kategorię, to ciężka praca i byłaby niemożliwa bez wsparcia naszych ludzi, partnerów, inwestorów oraz wkładu otrzymanego od rządu kanadyjskiego” — powiedział Ryan Austin, założyciel i dyrektor generalny Cognota . „To finansowanie pozwoli nam się odwdzięczyć i przyczynić się do rozwoju gospodarki, jednocześnie tworząc nowe miejsca pracy. Dzięki temu finansowaniu Cognota jest dobrze przygotowana do przyspieszenia swojego biznesplanu i skalowania swojej strategii”.

Założona w 2018 r. firma Mero Technologies Inc. (Mero), firma zajmująca się czujnikami i analizami z siedzibą w Toronto, oferuje inteligentne rozwiązania w zakresie czyszczenia budynków komercyjnych, które pomagają mierzyć obłożenie budynków i czystość. Mero otrzymuje 1,5 miliona dolarów na przyspieszenie komercjalizacji swojej inteligentnej platformy czyszczącej. W ramach projektu powstanie 30 miejsc pracy dla wykwalifikowanych pracowników, ponieważ planuje się dalszą ekspansję na rynki kanadyjskie i amerykańskie.

„Wspieranie kanadyjskich innowatorów w modernizowaniu i opracowywaniu nowych procesów, technologii i produktów w celu poprawy sposobu życia i prowadzenia działalności przez Kanadyjczyków ma kluczowe znaczenie” — powiedziała Szanowna Filomena Tassi, minister odpowiedzialna za FedDev w Ontario. „Dzisiejsza inwestycja rządu Kanady o wartości ponad 14 milionów dolarów w osiem firm GTA podkreśla nasze zaangażowanie w tworzenie miejsc pracy, inwestowanie w czyste technologie i rozwój gospodarki”.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63bf86f7618a44b9a1b9ca94693e76f5&url=https%3A%2F%2Fwww.itworldcanada.com%2Farticle%2Fgovernment-of-canada-invests-over-14-million-to-grow-gta-based-companies%2F521158&c=10616287066492610677&mkt=fr-fr