Rozwój GTA VI kładzie nacisk na perfekcję

W swojej ostatniej rozmowie telefonicznej dotyczącej wyników finansowych Take-Two Interactive, spółka matka dewelopera Grand Theft Auto, firmy Rockstar Games, podkreśliła swoje zaangażowanie w zapewnianie doskonałych wrażeń w grach dzięki długo oczekiwanemu Grand Theft Auto VI. Dyrektor generalny Strauss Zelnick podkreślił, że firma woli perfekcję niż spieszyć się z wydaniem długo oczekiwanej kontynuacji.

Czekamy na GTA VI

Uznając gorące oczekiwanie na Grand Theft Auto VI, Zelnick podkreślił pozytywny wpływ ogłoszenia gry i późniejszej publikacji jej pierwszego zwiastuna. Rekordowa premiera zwiastuna podsyciła emocje związane z kolejną częścią kultowej serii.

Podczas sesji pytań i odpowiedzi w ramach rozmowy o zarobkach Zelnick omówił niesłabnącą popularność serii Grand Theft Auto, zauważając, że wszystkie aspekty związane z GTA budzą zwiększone oczekiwania wśród fanów. Porównując szum wokół GTA 6 do premiery GTA 5 w 2013 roku, Zelnick stwierdził, że oczekiwanie na nadchodzący tytuł znacznie przekracza poprzedni poziom.

Zaangażowanie w twórczą doskonałość

Odpowiadając na pytania dotyczące okna premiery GTA 6, Zelnick podkreślił zaangażowanie firmy w osiągnięcie doskonałości kreatywnej przed wypuszczeniem gry na rynek. Podkreślił niezachwiane dążenie Take-Two do perfekcji, mówiąc, że przy tworzeniu gier firma przedkłada jakość nad szybkość.

Omawiając plany na przyszłość, Take-Two ogłosiło nadchodzącą inicjatywę dotyczącą „znacznej redukcji kosztów”, ale zapewnił zainteresowane strony, że na razie nie spowoduje ona zwolnień.

Cel stworzenia gamingowego arcydzieła

Wraz z długo oczekiwaną premierą Grand Theft Auto VI zaplanowaną na rok 2025, Take-Two Interactive zamierza stworzyć arcydzieło gier, które przekroczy nawet najwyższe oczekiwania fanów. Seria Grand Theft Auto od dawna jest chwalona za przełomową rozgrywkę, wciągającą narrację i ekspansywne otwarte światy, a nadchodząca część ma na celu jeszcze bardziej przesunąć granice.

U podstaw podejścia Take-Two do Grand Theft Auto VI leży zaangażowanie w innowację i doskonałość. Zespół programistów stara się przesuwać granice tego, co jest możliwe w interaktywnej rozrywce, wykorzystując najnowocześniejsze technologie i kreatywną wizję, aby zapewnić wrażenia, które głęboko rezonują z graczami.

Źródło: cogconnected.com