Rozmiar mapy GTA 6: czy będzie największy jak dotąd?

Nowy rozmiar mapy GTA 6

Rockstar Games oficjalnie potwierdziło kolejną grę z serii Grand Theft Auto. Potwierdzenie to doprowadziło do dalszych spekulacji na temat wielkości mapy. Teraz, gdy w końcu otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie od Rockstar Games, że pierwszy zwiastun ukaże się w przyszłym miesiącu, wkrótce rzucimy okiem na optymistycznie dużą mapę GTA 6.

Pojawiły się niezliczone spekulacje na temat wielkości mapy w grze, począwszy od nadziei na fikcyjne miasto, takie jak Vice City, po zagubienie się graczy w środowisku oceanicznym lub odpowiedniku San Andreas z mieszanymi terenami i motywami.

Mapa GTA 6

Mapa GTA 6 będzie prawdopodobnie większa i bardziej złożona w porównaniu do GTA 5.

W zeszłym miesiącu użytkownik Reddita o imieniu LivingSignificant555 odkrył informacje o współrzędnych, które pozwoliły porównać szczegóły Vice City z ogromną skalą San Andreas. Zaobserwowali także:

Jeśli weźmiesz najwyższe i najniższe współrzędne Y potwierdzone w filmach z GTA VI, mapa jest już nieco ponad 1000 jednostek wściekłości dłuższa niż mapa z GTA V. Jeśli weźmiesz najwyższe współrzędne X i najniższe potwierdzone w GTA VI z filmów , mapa jest już o ponad 2300 jednostek szału dłuższa niż mapa w GTA V.

Należy pamiętać, że są to jedynie najwyższe i najniższe współrzędne na podstawie współrzędnych pokazanych na filmach. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że mogliby rozszerzyć setki, a nawet tysiące współrzędnych w każdym kierunku X i Y, ponieważ żaden z filmów nie pokazuje ani nie znajduje się w pobliżu wyraźnej granicy świata.

Bardziej żywy świat

Rozwój ten stanowi ogromny postęp w stosunku do tego, co gracze mieli w GTA 5, eksplorując zróżnicowany krajobraz Los Santos, w tym florę i faunę. Tym razem prawdopodobnie możemy spodziewać się bardziej „żywego” świata, w którym więcej NPC-ów zajmuje się codziennym życiem w różnych pojazdach. Ponadto przecieki sugerują, że akcja rozgrywa się w fabularyzowanej wersji Miami, oferującej panoramiczne widoki na ludzi spacerujących po plaży podczas ciągłych zajęć.

Rok temu kolejna spekulacja obiecała coś, co wzbudziło ciekawość fanów. Post na Reddicie od użytkownika ChurchofGTA skupia się na współrzędnych wspomnianych w poprzednich przeciekach. Podczas gdy większość ludzi wciąż próbowała dowiedzieć się, o ile większa może być mapa GTA 6, niektórzy byli sceptyczni, że jest to nudny, otwarty świat, w którym niewiele się dzieje. Aby temu przeciwdziałać, użytkownik o nazwisku CoachWilksRide skomentował:

Nie wiem dlaczego wszyscy uważają to za problem. Daje to poczucie skali i wielkości jazdy przez „puste” tereny… Podobnie jak w prawdziwym życiu, dużo jedziesz, aby dotrzeć do celu.

Ma to sens, jeśli na mapie miasto takie jak Los Santos jest zupełnie innym regionem, a podróż do tego miasta wymaga czasu. Niezależnie od tego, czy jest tak duża jak poprzednie gry, czy nie, Rockstar prawdopodobnie wie, jak najlepiej wykorzystać swoją mapę, biorąc pod uwagę dbałość o szczegóły.

Mniejsza mapa może oznaczać dwie rzeczy: bardziej szczegółowy świat i możliwe do rozbudowy lokalizacje

Jeśli przez przypadek mapa jest mniejsza, jest duża szansa na dodanie większej głębi grze.GTA 5 ma wiele budynków, ale większość wnętrz to albo krótkotrwałe sceny z historii, albo całkowicie zablokowane. W porównaniu z tym nawet GTA 4 zawierało kilka przypadkowych wnętrz, do których gracze mogli czasami po prostu wejść, co byłoby miłą niespodzianką w GTA 6.

Jednak kolejną dużą spekulacją jest to, czy tym razem Rockstar Games będzie podążać za modelem usługi na żywo. Jeśli znasz współczesne gry wieloosobowe (zwłaszcza gry typu Battle Royale), wiesz, jak te gry od czasu do czasu „poprawiają” swoje mapy. Co 2-3 miesiące możesz zobaczyć, jak mapa ewoluuje w coś nowego lub dodaje lokalizacje do istniejącego świata.

Czegoś podobnego można się spodziewać po GTA 6, jeśli Rockstar zdecyduje się pójść w tym kierunku. Według niektórych przecieków mapa będzie stale ewoluować i z czasem możemy spodziewać się dodawania nowych lokalizacji. Miasta ? Wyspy? Miasta ? Dopiero przyszłość nam to powie. Na mapie będą również panowały dynamiczne warunki pogodowe (tak jak w Red Dead Redemption 2), a drastyczne warunki pogodowe prawdopodobnie zakłóciją działanie niektórych części mapy.
Jest na co czekać, ale będziemy musieli poczekać, aż Rockstar rzuci nam okiem na to, co zaplanowali w związku z GTA 6.

Śledź nas, aby uzyskać więcej rozrywkowych relacji na Facebooku, Twitterze, Instagramie i YouTube.

Źródło: fandomwire.com