Rozmawiaj z NPC w GTA 5 dzięki modowi AI

Najnowsze dzieło moddera Bloc, specjalisty od modyfikacji sztucznej inteligencji (AI), zostało niedawno zaprezentowane w Grand Theft Auto V. Ten nowy mod, nazwany Sentient Streets, pozwala NPC w grze na angażowanie się w rozmowy kierowane przez AI z graczami. . Ta nowa funkcja wprowadza do gry wymiar narracyjny, wykorzystując ponad 30 różnych modeli sztucznej inteligencji. Block opisuje swój mod, mówiąc, że gracze będą mogli „prowadzić otwarte rozmowy w czasie rzeczywistym z ekscentrycznymi członkami kultu, przebiegłymi policjantami i niczego niepodejrzewającymi cywilami”. Obejrzyj poniższy film przedstawiający te nowe funkcje.

Realistyczne i różnorodne rozmowy

W scenariuszu demonstracyjnym Block wciela się w policjanta w towarzystwie trzech kolegów i musi wybrać odpowiedniego partnera. Czyni to poprzez interakcję i zadawanie pytań przy użyciu mechanizmów opartych na sztucznej inteligencji. Odpowiedzi funkcjonariuszy policji są generowane poprzez interpretację zadawanych pytań przez sztuczną inteligencję, co skutkuje interakcjami odzwierciedlającymi różne osobowości, od sympatycznych, przez twarde, po zalotne. Podstawowa technologia sztucznej inteligencji jest oparta na Inworld AI, silniku postaci, uzupełnionym przez oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę firmy ElevenLabs w celu generowania realistycznych głosów dla postaci niezależnych.

Rosnący trend w branży gier wideo

Twórczość Blocka odzwierciedla rosnący trend w branży gier polegający na zapewnianiu bardziej płynnej i spontanicznej wymiany między graczami a postaciami niezależnymi. Niedawno Nvidia wprowadziła Nvidia ACE, narzędzie programistyczne, które ma na celu wyposażenie NPC w naturalną inteligencję dla języków. Wielu głównych graczy w branży gier przyjęło możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, zwłaszcza technologii, która stała się bardziej popularna w ostatnich miesiącach. Na przykład w kwietniu World of Warcraft Classic wprowadziło coś, czego wciąż nie ma we współczesnej wersji MMORPG Blizzarda dzięki tej technologii: pełne dubbingowanie głosów postaci niezależnych.

Obiecująca przyszłość dla gier wideo

Grand Theft Auto 6 może zostać wydane już w 2024 roku, a ten przełom w sztucznej inteligencji otwiera ekscytujące perspektywy dla przyszłości gier wideo. Realistyczne i zróżnicowane rozmowy między graczami a postaciami niezależnymi stają się coraz bardziej powszechne, zapewniając bardziej wciągające i satysfakcjonujące wrażenia z gry. Twórcy gier będą nadal badać możliwości generatywnej sztucznej inteligencji, aby ich gry były jeszcze bardziej wciągające.

Źródło: www.gamespot.com