Rodziny zmagające się z COVID-em zmuszają schroniska GTA do działania


Treść artykułu

COVID-19 nie był łaskawy dla humanitarnych społeczeństw i schronisk dla zwierząt w okolicach GTA, a dla niektórych sytuacja się nie poprawia.

Reklama 2

Treść artykułu

„Poddanie się rośnie, ratunki i humanitarne SPCA w całym kraju doświadczają tego problemu, a wiele z nich jest na pełnych obrotach”, mówi Robyn Dmytrow, dyrektor ds. Rozwoju zasobów w Oakville & Milton Humane Society (OMHS). Słońce.

Treść artykułu

W 2021 r. OMHS dokonało łącznie 118 kapitulacji. Są już na tym poziomie, a do końca roku zostało jeszcze trochę ponad dwa miesiące.

„Otrzymujemy od 10 do 15 telefonów dziennie – dziennie – od ludzi, którzy pytają, jak oddać swoje zwierzęta”.

Goldie, pięcioletnia blondynka, mieszanka pasterza na brzegu wody
Goldie, pięcioletnia blondynka, mieszanka pasterska (Toronto Humane Society)

Zauważalna różnica teraz w porównaniu z okresem przed COVID polega na tym, że wiele osób, które poddały się, to psy rasowe, na które było duże zapotrzebowanie podczas szczytu pandemii.

Teraz, gdy istnieje pewne pozory normalności, fakt posiadania zwierzaka i wszystkiego, co się z nim wiąże, uderzyło w wielu ludzi — ale to zwierzęta płacą cenę.

Reklama 3

Treść artykułu

„Psy, które są nam oddane, przychodzą z wyższymi potrzebami – bardziej medycznymi, bardziej behawioralnymi, wielu nie było u weterynarza” – mówi Dmytrow. „Więc kiedy przychodzą do nas, poświęcają nam więcej czasu”.

Zamknięcia pandemiczne oznaczały, że wiele z tych psów nie było w stanie uzyskać potrzebnego szkolenia, lub nie było potrzebnych socjalizacji z innymi psami i ludźmi.

Ta kombinacja sprawiła, że ​​wiele osób jest bardzo „reaktywnych”, co sprawia, że ​​ich właściciele mają wątpliwości, zwłaszcza gdy ludzie wracają do biura.

„Widzimy tak wiele psów z niepokojem, a gdy pies ma niepokój, mogą się z tego wyniknąć wszelkiego rodzaju problemy behawioralne” – wyjaśnia Dmytrow. „Przez cały dzień byłeś w domu ze swoim psem, kotem lub królikiem, a potem nagle wracasz do pracy od 9 do 5, a oni mówią „poczekaj chwilę!”

Reklama 4

Treść artykułu

„Nie potrafią powiedzieć, jak bardzo są smutni, więc pojawia się to w formie zachowania” – mówi.

Czarny kot siedzi w hamaku dla kota
Marvel, 15-letni czarny kot, siedzący w kocim hamaku (Toronto Humane Society)

Oczywiście są też zwierzęta domowe z problemami zdrowotnymi lub specjalnymi potrzebami żywieniowymi, co jest kolejnym wydatkiem, którego niektórzy ludzie nie przemyśleli.

„Jeden zły ruch, z medycznego punktu widzenia, może kosztować weterynarza 500 lub 1000 USD” – mówi Dmytrow. „Infekcja ucha u psa to jakieś 400 dolarów na leczenie. To czyjeś zakupy lub czynsz.

Ci, którzy dzwonią w sprawie oddania zwierzaka, są kierowani do swojego internetowego przewodnika po znalezieniu domu, ale pracownicy współpracują z dzwoniącymi, aby najpierw zapewnić pomoc.

POLECANE WIDEO

Przepraszamy, ale nie udało się załadować tego filmu.

OMHS uruchomiło bank karmy dla zwierząt domowych na początku pandemii, a także zapewnia żywność dla zwierząt, które są na przepisanej lub specjalnej diecie.

Podobnie jak ludzkie banki żywności, są „uzyskiwane coraz częściej”.

Reklama 5

Treść artykułu

Tymczasem Toronto Animal Services odnotowało „nieznaczny wzrost” liczby oddanych psów w tym roku w porównaniu z 2021 r., ale zaobserwowali, że liczba ta znacznie wzrosła w przypadku małych ssaków, takich jak gryzonie i króliki.

„TAS wierzy, że najlepszym miejscem dla zwierzaka jest jego właściciel i będzie współpracować z mieszkańcami, aby zapewnić zwierzętom najlepszą możliwą opiekę i wyniki”, mówi Ashika Theyyil, „chociaż rozumiemy, że czasami okoliczności się zmieniają i że poddanie się lub znalezienie nowego domu zwierzak może być najbardziej odpowiedzialną i najmilszą opcją.”

Polly Pocket, 10-miesięczny szczur bawiący się w dużej przewróconej misce
Polly Pocket, 10-miesięczny szczur bawiący się w dużej przewróconej misce, gotowy do adopcji. (Toronto Humane Society)

Na szczęście nie wszędzie jest strasznie.

W Toronto Humane Society „adopcje są stabilne, nawet nieznacznie wyższe niż w zeszłym roku”, ujawnia Hannah Sotropa, zastępca kierownika ds. komunikacji w THS.

Reklama 6

Treść artykułu

Jeśli chodzi o tych, którzy są na celowniku, THS oferuje szereg usług publicznych, w tym publiczną klinikę weterynaryjną, publiczny bank karmy dla zwierząt domowych, sieć wsparcia dla rodziców zwierząt domowych i usługi szkoleniowe.

„Usługi te mają na celu łagodzenie porzuceń i wzmacnianie więzi między ludźmi a zwierzętami” – wyjaśnia Sotropa, ale musisz rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ usługi szybko się zapełniają i mają długi czas oczekiwania.

Podobnie jak THS, Ontario SPCA i Humane Society nie odnotowują drastycznego wzrostu próśb o znalezienie nowego domu dla zwierząt w porównaniu z ich liczbą sprzed pandemii, wiadomości, w których miłośnicy zwierząt mogą znaleźć pocieszenie.

Pebbles, ubrana w imprezową czapkę z okazji otwarcia banku karmy dla zwierząt OMHS, została porzucona przez swoją pierwotną rodzinę
Pebbles, ubrana w imprezową czapkę z okazji otwarcia banku karmy dla zwierząt OMHS, została porzucona przez swoją pierwotną rodzinę i czeka na jej wieczny dom. (Oakville-Milton Humane Society)

„Zdajemy sobie sprawę, że koszty utrzymania rosną i niektórym rodzinom trudniej jest opiekować się swoimi zwierzętami” – mówi Melissa Kosowan, zastępca dyrektora ds. komunikacji w Ontario SPCA.

Reklama 7

Treść artykułu

Pomagają również wesprzeć rodziny zwierząt domowych we wszystkim, od pracy po łączenie właścicieli z bankami żywności w celu uzyskania karmy dla zwierząt domowych, schronienia w nagłych wypadkach oraz usług kastracji i nijakich, które wspierają niedostatecznie obsługiwane rodziny i rodziny w potrzebie.

To powiedziawszy, ostatecznym sposobem pomocy każdemu schronieniu lub humanitarnemu społeczeństwu są darowizny, ponieważ im więcej otrzymują wsparcia finansowego, tym więcej zwierząt domowych i rodzin są w stanie pomóc.

„Naszym celem jest próba utrzymania zwierząt domowych w ich rodzinach i zapobieganie niepotrzebnemu znajdowaniu nowego domu”.

    Reklama 1

    Uwagi

    Postmedia zobowiązuje się do utrzymywania żywego, ale obywatelskiego forum do dyskusji i zachęcania wszystkich czytelników do dzielenia się swoimi opiniami na temat naszych artykułów. Moderowanie komentarzy może potrwać do godziny, zanim pojawią się na stronie. Prosimy, aby Twoje komentarze były istotne i pełne szacunku. Włączyliśmy powiadomienia e-mail — otrzymasz teraz wiadomość e-mail, jeśli otrzymasz odpowiedź na swój komentarz, pojawi się aktualizacja wątku komentarzy, który obserwujesz, lub jeśli użytkownik obserwuje komentarze. Odwiedź nasze Wytyczne dla społeczności, aby uzyskać więcej informacji i szczegółów dotyczących dostosowywania ustawień poczty e-mail.    Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6355b27f0e9840a4a4f5b8b1cb63f356&url=https%3A%2F%2Ftorontosun.com%2Fnews%2Flocal-news%2Fstruggling-families-surrendering-covid-pets-force-gta-shelters-humane-societies-to-act&c=9197721422529491563&mkt=fr-fr