Rocznica: Grand Theft Auto 5 obchodzi swoje 10-lecie!

Grand Theft Auto 5 świętuje swoje 10. urodziny: dlaczego fani z niecierpliwością czekają na kontynuację serii

Grand Theft Auto 5 niedawno obchodziło swoje 10-lecie, dekadę, która dla fanów zdawała się minąć błyskawicznie. Wydana 17 września 2013 roku piąta część słynnej serii gier wideo została entuzjastycznie przyjęta przez krytyków i graczy na całym świecie. Z oceną 97% w serwisie Metacritic, została nazwana „jedną z najlepszych gier wideo, jakie kiedykolwiek stworzono”, „przełomową” i „niezwykłym osiągnięciem” w świecie gier. Była także nominowana i zdobyła wiele nagród, w tym Game of the Rok.

Jednak pomimo upływu dziesięciu lat od premiery fani nadal z niecierpliwością czekają na premierę kolejnej części serii. W sieciach społecznościowych posypują się komentarze: „Potrzebujemy następnego!” ”, „To dobry moment, aby ogłosić kolejną grę GTA, prawda? », „I nadal nas głodzą, nie wydając GTA 6”.

Rockstar i Take-Two Interactive zachowały dyskrecję w sprawie szóstej gry z sagi. W sieciach społecznościowych pojawiło się kilka przecieków, ale nie było żadnych oficjalnych informacji ze strony twórców i wydawców. Jednak konto GTA 6 News na Twitterze powołało się na źródło Rockstar, które ujawniło imponującą liczbę grywalnych momentów w kolejnym opusie. Jednak najwierniejsi fani wskazali, dlaczego tak się prawdopodobnie nie stanie.

Take-Two Interactive oświadczyło niedawno, że według niego najlepsze gry AAA powinny kosztować 70 dolarów. Dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział na konferencji dla inwestorów: „Obserwujemy, że konsumenci chcą ograniczyć swoje wydatki, przestawiając się na hity kinowe lub gry warte swojej ceny, a nawet jedno i drugie”. Dodaje: „A dobra wiadomość jest taka, że ​​mamy mnóstwo hitów kinowych i fantastyczny katalog”.

Tak więc, chociaż fani z niecierpliwością oczekują kontynuacji Grand Theft Auto, wydaje się, że oczekiwania finansowe i wymagania konsumentów mogą nieco opóźnić premierę GTA 6. Tymczasem Grand Theft Auto 5 niewątpliwie pozostaje jedną z najlepszych gier wszechczasów i nadal fascynuje graczy na całym świecie.

Źródło: www.bing.com