Rockstar współpracuje z modderami GTA V i Red Dead w zakresie narzędzi do odgrywania ról.

Rockstar Games współpracuje z zespołem twórców popularnych modów, aby zapewnić oficjalne wsparcie dla serwerów role-playing w grach tej firmy. Ogłoszony dzisiaj Rockstar mówi, że „współpracuje z zespołem Cfx.re”, twórcą narzędzi moderskich FiveM i RedM, które pozwalają graczom tworzyć i grać w pełni spersonalizowane doświadczenia w grach takich jak Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2.

Współpraca z Cfx.re

Status tej umowy nie jest do końca jasny, chociaż Rockstar powiedział w komunikacie prasowym, że Cfx.re jest „teraz oficjalnie częścią Rockstar Games”, bez wchodzenia w szczegóły, jak to idzie. . W poście na swoim oficjalnym forum Cfx.re stwierdza, że ​​„jest teraz oficjalnie częścią Rockstar Games” i że istnieje szansa na ewolucję platformy FiveM – ale nie pytaj o informacje na temat GTA 6.

Nowa polityka Rockstar Games dotycząca modów

Rockstar Games niedawno zmieniło swoją politykę modowania gier, szczególnie w odniesieniu do swojego stanowiska w sprawie serwerów role-playing. Nowe zasady zachęcają do tworzenia nowych „rozsądnych” doświadczeń, które w kreatywny sposób rozszerzają gry i umożliwiają uruchamianie modów za pośrednictwem zewnętrznych platform serwerowych.

Jednak Rockstar nie zaakceptuje „tworzenia nowych gier, historii, misji lub map” z wykorzystaniem własności intelektualnej Rockstar. Oczywiste jest również, że nie pozwala na żadne zyski finansowe poprzez swoje gry, w tym za pomocą skrzynek z łupami lub dystrybucji kryptowalut. Wszystko to dotyczy również tego moda VR, którego Rockstar nie zatwierdził.

Nieograniczona społeczność moderska

Społeczność moderów, zwłaszcza w przypadku Grand Theft Auto V, nie zna granic. Istnieją intensywne doświadczenia związane z platformami takimi jak FiveM, takie jak gangsterska gra fabularna, w której uczestnicy muszą pomyśleć dwa razy, zanim wyciągną broń, ponieważ śmierć jest nieodwracalna.

Źródło: www.theverge.com