Rockstar świętuje 10 lat GTA 5, nie ujawniając GTA 6

W niedzielę 17 września Grand Theft Auto V będzie obchodzić 10. rocznicę powstania, a Rockstar Games uczciło ten kamień milowy wiadomością z podziękowaniami dla fanów za wsparcie przez ostatnią dekadę. Rockstar jednak nie powiedział ani nie przekomarzał się z niczym na temat kolejnej gry GTA. Nie było powodu wierzyć, że tak się stanie, ale fani mimo wszystko wierzyli, że tak się stanie.

Dziękuję i wsparcie ze strony fanów

Jeśli chodzi o oświadczenie rocznicowe, Rockstar powiedział: „Chcemy podziękować wam, nasi gracze, za niesamowite wsparcie przez lata. Dzięki tej niesamowitej społeczności GTA V rozkwitło na przestrzeni ostatnich 10 lat i dało nam możliwość rozwijania i aktualizowania GTA Online o nowe funkcje i zawartość w ciągu ostatnich 10 lat, a wasze wsparcie jest naprawdę skromne. »

Rockstar dodał: „Ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy grali, transmitowali na żywo, odgrywali role, tworzyli lub udostępniali treści ze świata Los Santos i hrabstwa Blaine – życzymy jeszcze wielu wspólnych przygód!” »

Ciągły sukces GTA V

GTA V to jedna z najlepiej sprzedających się gier wszechczasów, a wszystkie wersje sprzedały się w ponad 185 milionach egzemplarzy. Gra pierwotnie zadebiutowała na PS3 i Xbox 360 w 2013 r., następnie ukazała się na PS4 i Xbox One w 2014 r., a następnie na PC w 2015 r. Gra została ponownie wydana na PS5 i Xbox Series X|S z ulepszeniami w 2022 r. Gra nigdy nie została wydana na Nintendo Switch.

Do trwałej popularności gry przyczynia się tryb online dla wielu graczy GTA, GTA Online, w którym żyje aktywna i dobrze prosperująca społeczność graczy. Dzięki temu Rockstar i Take-Two zarabiają tyle pieniędzy, że dyrektor generalny Strauss Zelnick powiedział, że GTA Online to „prezent, który wciąż daje” pod względem przychodów.

Obchody rocznicy GTA V

Rockstar świętuje w tym tygodniu 10. rocznicę GTA V serią przedmiotów i aktywności w GTA Online. Możesz dowiedzieć się więcej o planach rocznicowych. Rockstar pracuje obecnie nad kolejną grą GTA, ale nie została ona jeszcze oficjalnie ogłoszona. Ogromny wyciek ujawnił, że akcja gry może rozgrywać się w Vice City, nawiązując do Miami, i może zawierać wielu bohaterów, tak jak miało to miejsce w GTA V. Przeglądając raporty finansowe Take-Two, niektórzy wyciągali wnioski, że GTA VI mogłoby zadebiutować w 2024 lub 2025 roku, ale na ten moment nic nie jest pewne. „Myślę, że to wyzwanie, przed którym staje zespół Rockstar przy każdej nowej odsłonie Grand Theft Auto. To musi być coś, czego nigdy wcześniej nie widziałeś” – powiedział niedawno Zelnick. „To powinno odzwierciedlać nasze odczucia co do Grand Theft Auto – to duże wyzwanie dla zespołu. Odpowiedzią Rockstar jest dążenie do doskonałości. Aby osiągnąć tylko doskonałość, a my to osiągniemy. »

Plotki na temat GTA VI

Plotek na temat Grand Theft Auto VI jest coraz więcej. Jedną z najbardziej intrygujących plotek jest to, że gra będzie miała stale zmieniającą się mapę a la Fortnite. Plotka głosi, że umożliwiłoby to firmie Rockstar częste zmienianie i dostosowywanie mapy świata w GTA 6, w taki sam sposób, w jaki robią to regularnie gry online.

Będziemy Cię na bieżąco informować o rozwoju kolejnej gry GTA. Wróć do GameSpot po więcej.

Źródło: www.bing.com