Rockstar przejmuje deweloperów RPG GTA 5 Cfx.re

Rockstar Games właśnie ogłosiło, że przejęło CFX.RE, grupę stojącą za niektórymi z najpopularniejszych narzędzi moderskich do GTA 5 i Red Dead Redemption 2.

Rockstar Games rozszerza swoje wpływy

Dziś z dumą ogłaszamy, że Cfx.re – zespół stojący za największymi społecznościami gier fabularnych Rockstar, FiveM i RedM – jest oficjalnie częścią Rockstar Games, poinformowała firma na swojej stronie internetowej.

W ciągu ostatnich kilku lat z ekscytacją obserwowaliśmy, jak twórcza społeczność Rockstar znajduje nowe sposoby na rozszerzenie możliwości Grand Theft Auto V i Red Dead Redemption 2, w tym poprzez tworzenie dedykowanych serwerów RPG.

Silniejsze wsparcie dla moddingowej społeczności

Aby jeszcze bardziej wesprzeć te wysiłki, niedawno rozszerzyliśmy naszą politykę dotyczącą modów, aby oficjalnie obejmowała te stworzone przez twórczą społeczność RPG. We współpracy z zespołem Cfx.re pomożemy im znaleźć nowe sposoby wspierania tej niesamowitej społeczności i ulepszyć usługi, które oferują swoim programistom i graczom.

Popularność odgrywania ról w GTA 5 na Twitchu eksplodowała podczas pandemii. Modyfikacja, która pozwala graczom używać frameworka GTA do tworzenia zupełnie nowych trybów gry, rozbudowanego systemu ekwipunku, struktury organów ścigania i innych mechanizmów symulacji życia, jest regularnie wypuszczana, a za nią podążają setki tysięcy widzów.

Zaskakujący zwrot akcji

Ten ruch może być zaskoczeniem dla tych, którzy pamiętają poprzednią historię Rockstara z modderami. W 2021 roku Rockstar pozwał grupę modderów, których oskarżają o cofanie kodu źródłowego GTA 3 i GTA Vice City. Sprawa ta została następnie rozstrzygnięta poza sądem.

Źródło: www.videogameschronicle.com