Rockstar podobno usuwa treści transfobiczne z GTA 5


Wielki Kradzież Auto 5 ma już prawie dekadę – i chociaż wiele części gry dobrze się zestarzało, zdarzają się momenty tandetnego, kiepskiego humoru, który mocno wyróżnia się w dzisiejszych czasach. Prostym faktem jest to, że wartości zmieniają się w czasie, a ostatecznym celem postępowego społeczeństwa jest bycie lepszym i bardziej akceptującym wszystkich w miarę ewolucji kultury. W tym celu wydaje się, że deweloper Rockstar Games poprawił niektóre elementy GTA 5 dla portów Xbox Series X/S i PlayStation 5.

Jak zauważył Chmura Kirstyadministrator GTA na forach, wydaje się, że Rockstar usunął model NPC „Drag Queen” z podstawowej gry, biorąc pod uwagę, że działają one jako niepochlebny i obraźliwy stereotyp trans w rozgrywce.

Według Cloud model nadal pojawia się w grze w trybie reżyserskim, ale wszystkie wcześniejsze dialogi – które mocno nawiązywały do ​​hormonów – zostały usunięte.

Według listu otwartego grupy LGBTQIA+ Out Making Games, napisanego w 2021 r., stereotypy te były bardzo szkodliwe dla społeczności trans i aktywnie promowały przemoc i odrazę wobec osób trans i płci zróżnicowanej.

Zrozumienie i akceptacja osób trans w społeczeństwie znacznie wzrosło od 2013 roku – i chociaż przed nami jeszcze długa droga, niezwykle warto zauważyć, że Rockstar podejmuje kroki w celu zmniejszenia szkód wyrządzonych przez jego przeszłość. W 2021 roku gra była najchętniej oglądaną grą na Twitchu – statystyka, która podkreśla, jak duży kapitał kulturowy wciąż ma w dzisiejszych czasach.

Usuwanie części gry przez Rockstar jest ważnym potwierdzeniem tego, jak nastawienie powoli i stale się zmienia – i jak błędne wyobrażenia z przeszłości są na szczęście usuwane.

Czytać: Grand Theft Auto V to najczęściej oglądana gra w 2021 roku na Twitchu

Oprócz usunięcia karykatur drag, wydaje się, że Rockstar usunął również odniesienia do figurki „Captain Spacetoy”, która zawierała „wymienne genitalia”. Postać wcześniej pojawiła się w pasażu i była postrzegana jako kolejny szkodliwy stereotyp.

Rockstar podobno jeszcze nie potwierdził tych zmian, ale kilku graczy zauważyło poprawki podczas rozgrywki i podziękowało deweloperowi za wysłuchanie. Dzięki aktualizacjom wprowadzonym do rozgrywki GTA 5 jest teraz bardziej przyjaznym doświadczeniem – i takim, które nauczyło się radzić sobie z błędami.

Jest nadzieja, że ​​kolejny wpis franczyzowy, bardzo oczekiwany Grand Theft Auto 6niesie w przyszłość podobne wartości i wrażliwość.

Źródło : https://www.gameshub.com/news/news/gta-5-tranphobia-content-removed-next-gen-rockstar-17162/