Rockstar podobno niedawno zrezygnował z planów remasterów RDR i GTA IV


Red Dead Redemption i Grand Theft Auto IV to niesamowite gry, które naprawdę muszą otrzymać oficjalne remastery od Rockstar Games, ale wydaje się, że deweloper nie ma już zamiarów na remaster GTA IV lub RDR.

Patrząc wstecz na ścieżkę wydanych przez firmę gier, nie widać zbyt wielu remasterów Rockstar Games. Prawdopodobnie ostatnia generacja LA Noire, a także niedawno wydana trylogia Grand Theft Auto to wszystko, co pamiętamy z Rockstar Games, jeśli chodzi o remastering starszych tytułów.

DUALSHOCKERS WIDEO DNIA

Niestety żaden z powyższych remasterów nie był w stanie przynieść znaczącego sukcesu komercyjnego Rockstar Games, co wydaje się być głównym powodem, dla którego nie widzimy niczego dotyczącego remastera z największych hitów firmy, takich jak Grand Theft Auto IV i Red Dead Redemption .

TezFunz2rzetelny informator dla wiadomości związanych z Rockstar, niedawno udostępnił tweet ujawniający, że niektóre wiarygodne źródła powiedziały im, że Rockstar Games postanowiło nie pracować nad remasterami Grand Theft Auto IV lub Red Dead Redemption kilka lat temu.

Wtajemniczony nie ujawnił żadnych powodów takiego stanu rzeczy, ale przypuszczają, że jednym z powodów tej decyzji może być słaba wydajność Grand Theft Auto The Trilogy The Definitive Edition. Szczerze mówiąc, jeśli mamy otrzymać remaster do GTA IV w tej samej jakości co GTA Trilogy Definitive Edition, to lepiej tego unikać.

Z drugiej strony, gdy Tez2 został zapytany o możliwość aktualizacji Red Dead Redemption 2 nowej generacji, wtajemniczony wskazał, że Rockstar Games rzeczywiście ma plan uruchomienia gry na nowych konsolach z aktualizacją ulepszeń, jednak istnieje brak informacji na temat harmonogramu wydań.

Obecnie Grand Theft Auto 5 jest dostępny na PS5 i Xbox Series X|S z ulepszonym sterowaniem, śledzeniem promieni i kilkoma innymi ulepszeniami wizualnymi. I jak na razie ponowne wydanie gry na konsole nowej generacji wydaje się być udanym planem Rockstar Games.

Nie wiadomo jednak, czy wydanie Red Dead Redemption 2 na PS5 i Xbox Series X|S może być na tyle udane, aby spełnić finansowe cele dewelopera.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=52c73ca86e2b4899affb894d6647e208&url=https%3A%2F%2Fwww.dualshockers.com%2Frockstar-reportedly-scrapped-rdr-and-gta-iv-remaster-plans-a-few-years-ago%2F&c=1961771630010492663&mkt=fr-fr