Rockstar po cichu usuwa zawartość GTA 5 określaną jako transfobiczna z wydań nowej generacjiPrawie 10 lat po premierze Rockstar po cichu usunął garść postaci i żartów z Grand Theft Auto 5, które krytycy opisali jako szkodliwe stereotypy osób transpłciowych.

Jak po raz pierwszy doniósł Ars Technica, członkowie społeczności GTA zauważyli różne zmiany w zremasterowanej wersji GTA 5 dostępnej na PS5 i Xbox Series X|S. Obejmują one postacie oznaczone jako „drag queens”, które nie pojawiają się już poza Kakadu, oprócz usunięcia dialogów.

Na Reddicie inny użytkownik zauważył, że Kapitan Kosmiczna zabawka z „wymiennymi genitaliami” została wycięta.

Jak zauważyli członkowie społeczności, zmiany są następstwem listu otwartego z Out Making Games, w którym proszono Rockstar Games o usunięcie zawartości, która została opisana jako transfobiczna już w pierwotnym wydaniu w 2013 roku. usunięcie treści w wydaniach nowej generacji.

W związku ze zmianami firma Out Making Games stwierdziła, że ​​usunięcie treści jest „podekscytowane”.

Firma IGN skontaktowała się z Rockstar w celu skomentowania zmian, ale nie otrzymała odpowiedzi.

To nie pierwszy raz, kiedy Rockstar zdecydował się usunąć kontrowersyjne treści. Flaga Konfederacji została usunięta z niektórych lokalizacji w Grand Theft Auto 5 w 2015 roku, gdzie została zastąpiona flagą amerykańską.

GTA 5 wydane na PS5 i Xbox Series X|S w marcu, przynosząc ze sobą znacznie krótsze czasy ładowania i inne ulepszenia. Rockstar po cichu ogłosił również GTA 6, a więcej zostanie ujawnionych w późniejszym terminie.

Kat Bailey jest starszym redaktorem wiadomości w IGN, a także współprowadzącą czat głosowy Nintendo. Masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość na @the_katbot.

Źródło : https://www.ign.com/articles/rockstar-gta-5-transgender-content-removed